המין היפה | טיפול בבעיות מין אצל נשים

טיפול בבעיות מין אצל נשים

בשנים האחרונות חל שינוי עצום בטיפול בתחום טיפול בבעיות מין אצל נשים. אין ספק, נשים זקוקות לעזרה באותה מידה לה זקוקים גברים. מחקרים מעריכים, כי למעלה ממחצית הנשים מעל גיל 40 בארה"ב סובלות מבעיות מיניות. במרוצת רוב המאה ה- 20 התייחסו רופאים לתלונות נשים כאל בעיות פסיכולוגיות או רגשיות. במאה ה- 19 האמינו הויקטוריאנים כי לנשים "טובות" אין כל תשוקה מינית. אפילו עתה, בעידן הנאור, לכאורה, עדיין ישנם רופאים לא מעטים האומרים למטופלות שלהם שהבעיות שלהן הן רגשיות, קשורות ליחסים עם בן הזוג, או נגרמות ע"י עייפות הנובעת מטיפול בילדים, או בעבודה תובענית, וכי עליהם לטפל בבעיות אלו בכוחות עצמן. רופאים רבים אומרים לנשים כי בעיותיהן כלל אינן אמיתיות, כי אם מצב שיש לקבלו כחלק נורמאלי מתהליך ההתבגרות וההזדקנות.

טיפול בבעיות מין אצל נשים

לאמיתו של דבר, העניין הוא כזה: הבעיות אינן בראש שלכן! כל אישה זכאית לחוות אורגזמה, להרגיש סקסית שוב.
בעיות חיי המין של נשים נובעות, בדרך כלל, משורשים רפואיים פיזיולוגיים ורגשיים כאחד, והן מזינות זו את זו.
כיום ישנה הבנה כי בעיות מין אצל נשים עדיין לא זוכות לטיפול הולם של הממסד הרפואי, וכי רבות מאותן בעיות בריאות הגורמות להפרעות בתפקוד המיני של הגברים, כמו: סוכרת, יתר לחץ דם ורמת כולסטרול גבוהה, כמו גם תרופות שנעשה בהן שימוש כדי לטפל במצבים אלה, יכולות לגרום לבעיות בתפקוד המיני של הנשים. רוב הנשים חוות תגובה מינית נמוכה ואובדן ליבידו (תשוקה מינית) בתחילת גיל המעבר, ורבות סובלות מבעיות מיניות לאחר כריתת רחם או ניתוח אחר באזור האגן.
חברות התרופות פעלו במשך שנים במישור אין האונות הגברית, ואילו עתה הן מפתחות תכשירים לטיפול בהפרעות בתפקוד המיני של האישה.

מחקרים בתחום המיניות

רק בשנת 1998 (!) גילתה אורולוגית אוסטרלית שהדגדגן גדול פי שניים ומורכב יותר מכפי שתואר עד אז בספרות הרפואית.
במחקר אחר התברר שירידה בזרימת הדם אל הנרתיק והרחם, אולי כתוצאה מתהליך ההזדקנות, מכריתת רחם או ניתוח באזור אגן הירכיים, עשויה להיות סיבה לתגובה מינית ירודה, בדיוק כפי שזרימת דם מופחתת עשויה להשפיע על מיניות הגבר. חשוב לציין כי נשים רבות מספרות על מבוכה שהן חשות בשל העובדה שמיניותן כה חשובה להן, ועל תחושתן שהן לא רשאיות להרגיש מיניות בשל גילן המתקדם. נשים אומרות, לעיתים קרובות, שאינן מסוגלות או חוששות לשוחח עם בני זוגן על בעיותיהן המיניות. מין אמיתי יהיה תמיד קשר עם אדם אחר או עם צרכינו הפרטיים, הכרה שלנו את גופנו ואת צרכינו המיניים, נתינה שלנו מעצמנו, ובניה של אינטימיות עם אדם אחר.

מיניות בעידן המודרני

אנו חיות בעידן חדש של בריאות מיניותה של האישה. למין יש חשיבות מכרעת בכל הנוגע לאינטימיות, להגדרה עצמית, לרווחה רגשית ולאיכות חיינו.
כיום ישנם גניקולוגים שעברו הכשרה בטיפול מיני. תהליך הטיפול המיני הוא חלק בלתי נפרד מהליך שיתופי של בן הזוג.
חשוב לזכור כי למיניות שלבים מתפתחים כמו האישיות שלנו לאורך החיים. נשים, החליטו כי אתן ראויות לאותו טיפול שמקבלים גברים.
הרגישו כי הנכן רשאיות באמת להרגיש מיניות. קנו ספר הדרכה העוסק במיניות האישה. היכנסו לפורומים לטיפול מיני באינטרנט. צרו קשר עם מטפל מיני מוסמך. אתן זכאיות ליהנות מחיי מין מספקים יותר.

רוצים לקבל מידע נוסף על טיפול בבעיות מין אצל נשים? צרו קשר עוד היום עם ד"ר ליאת ברש, פסיכותרפיסטית ומטפלת זוגית ומשפחתית | 052-8029922