בגידות בנישואים

בגידות בנישואים הן דבר קשה וכואב, שמערער את כל מערכת היחסים. רבים מהאנשים שנמצאים במערכת יחסים חושדים שבן זוגם בוגד בהם, מצד שני יש גם הרבה אנשים שנבגדים ולא חושדים בכלום. מחקר שנערך באוניברסיטת קלגרי שאל 200 סטודנטים וסטודנטיות, שהיו בקשר לפחות 3 חודשים, על מהם הציפיות שלהם בכל מה שקשור לבגידה והדבר שנמצא בתשובות שלהם היה מאוד מוזר:

הממצאים מהמחקר הראו שהנשאלים שנשאלו על האם יש סבירות גבוהה שבני ובנות זוג בגדו כבר או יבגדו ענו שיש סיכוי של 42%, אך לעומת זאת ברגע שהם נשאלו על האם יש סיכוי שבן הזוג/בת הזוג שלכם יבגדו בהם, הם ענו שיש סיכוי של רק 5% בלבד שבן זוגם בגד והם ורק 8% שבן זוגם יבגוד בהם בעתיד. בעצם מה שניתן להסיק מהמחקר הזה הוא שכולנו חושבים שאנחנו נמצאים במערכת יחסים בריאה, מאשר של כל מי שנמצא סביבנו.

 

בגידות בנישואים – יש דבר כזה

 

לעומת הממצאים של המחקר, שבהם אנשים טוענים כי יש סבירות נמוכה שהם נבגדו ע"י בן/בת זוגם, אי אפשר להתכחש לעובדה שיש בגידות והן קיימות, ישנם הרבה בני זוג שבוגדים וזהו לא דבר שאפשר להתעלם ממנו, הבחירה להאמין שאין בגידות בנישואים ושבן הזוג שלנו לא בוגד בנו היא בחירה טבעית, אך זוהי בחירה לא רציונלית.

 כאשר יודעים שאחד מבני הזוג בוגד הנפש והנשמה נפגעות, אי אפשר לחיות עם הידיעה הזו ולכן יש אנשים שמעדיפים להעלים עין ולהמשיך בשגרה, זוהי בחירה מוטעית, מכוון שזוהי בחירה שלא מובילה לפתירת הבעיות ולהיפך, רק להצטברות של כעסים, אובססיה ומחשבות.

טיפול זוגי בעקבות בגידה בנישואים

 

זוגות רבים שחווים את משבר הבגידה מגיעים אל טיפול זוגי בעקבות בגידה, הסיבה שהם מגיעים אל טיפול זוגי היא כי זהו המקום היחידי שבו הם יכולים לדבר על הדברים באופן גלוי, בצורה שבה יש איש מקצועי שמתווך ביניהם. שיחה בין בני זוג לאחר גילוי על בגידה זהו דבר לא פשוט בכלל, בטיפול הזוגי יוצאות מילים שבני הזוג לא חושבים לומר במקום אחר, זהו המקום לפרוק ולדבר על הכל. בטיפול בני הזוג לומדים כיצד לתקשר בצורה בריאה ומכבדת, למרות הקשיים הגדולים. פניה אל טיפול לאחר בגידה מעידה על הרצון של בני הזוג לשפר את מערכת היחסים ולהילחם עליה.

 

ד"ר ליאת בן ארי הנה מטפלת זוגית ומגשרת מוסמכת, מטפלת בזוגות שעוברים משברים לאחר בגידה. אם הנכם מעוניינים לדעת כיצד אפשר להמשיך הלאה ולהתקדם הלאה מן הכאב בו אתם שרויים כרגע, מוזמנים לקבוע פגישה עם ד"ר ליאת.

ליצירת קשר חייגו  052-802-9922