כל הדרכים לשמר את הזוגיות שלכם

כל-כך הרבה מילים נכתבו ונאמרו על זוגיות. על כך שקשר זוגי הוא כמו כלי זכוכית שביר במיוחד, על כך שיש לעבוד עליו ולשמור עליו כאילו היה הדבר היקר לנו ביותר. כל מה שנאמר על שימור זוגיות הוא נכון- מדובר בעבודה סיזיפית, יום יומית וקשה במיוחד. יחד עם הקושי, חשוב לציין את היתרונות הרבים שיש בקשר זוגי שנותנים לנו את הכוחות לעבודה הקשה הזו. בשורות הבאות נדבר על דרכים שקיימות לטובת שימור זוגיות, שיכולות לסייע לנו לתחזק ולטפח את הקשר הזוגי שאנחנו נמצאים בו.

תקשורת פתוחה ומקרבת

כשעוסקים במונחים של שימור זוגיות אי אפשר להתעלם מהמונח החשוב ביותר: תקשורת. תקשורת פתוחה ואיכותית היא הבסיס לכל קשר זוגי מוצלח. הקפידו ליצור בקשר שלכם אפשרויות תקשורת נרחבות שיאפשרו לכל אחד להביע את עצמו , אך גם להקשיב לבן הזוג שעומד מולו. תקשורת פתוחה ומקרבת מסייעת בהתגברות על מכשולים ותורמת באופן מובהק לתהליך שימור זוגיות. תקשורת פתוחה היא גם חיונית לניהול חיי משפחה תקינים ואיכותיים וליצירת קשרים בריאים בין כל בני המשפחה. במידה ויש קשיים בחיי המשפחה ניתן לפנות לקבל טיפול משפחתי שיכול לשנות באופן ניכר את התמונה בבית.

שימור זוגיות

טיפול זוגי לטובת שימור זוגיות

חיי הנישואים הם המאתגרים ביותר עבור הקשר הזוגי. אם לפני הנישואים העבודה על הקשר קלה עבורנו ומתרחשת כמעט באופן טבעי, הרי שאחרי החתונה היא מורכבת יותר. עומס ושגרת החיים כמעט שלא מפנים לנו מקום לעבוד על הקשר הזוגי, מה שגורם לשחיקה ודעיכה בחיי הנישואים. שימור זוגיות אחרי הנישואים הוא הכרחי לטובת קיום חיי משפחה תקינים וכדי לא לגרום לקשר לדעוך ולהיהרס,  עליכם לעבוד עליו ללא הרף. במקרים בהם זוגות חשים כי הנישואים שלהם הולכים ויורדים לטמיון, מומלץ ביותר לגשת לייעוץ או טיפול זוגי כניסה של מטפל כצד שלישי בקשר יכולה לעשות פלאים ולתווך לכם את הדברים בצורה טובה יותר.

יציאה מהשגרה

אחד הדברים שהכי פוגעים בקשר הזוגי זוהי השגרה. השגרה של רובנו עמוסה לעייפה ולא מותירה זמן לעבוד על שימור זוגיות. נסו לצאת מהשגרה אחת לפרק זמן שתקבעו מראש. יציאה מהשגרה יכולה לכלול יציאה לסרט, למסעדה או אפילו לטיול לאורך החוף. היציאה מהשגרה היא אקוטית וחשובה במיוחד  לטובת טיפוח הקשר הזוגי. גם אם נדמה לכם שמדובר בדבר שולי, למעשה זה ממש לא כך. זוגות רבים שהחליטו על יציאה קבועה מהשגרה דיווחו על שיפור משמעותי בחיי הזוגיות שלהם.