משבר זוגי

מריבות ואי הסכמות הם חלק מכל מערכת יחסים של זוגות, שבד"כ מנהלים מערכת יחסים ממושכת. ישנם זוגות שלא מצליחים להתמודד בצורה טבעית עם אותן מריבות ומצב זה מגיע עד כדי משבר זוגי.

 

 

איך מגיעים למצב של משבר זוגי?

לא מעט פעמים אנו תוהים לעצמינו מה גורם לאנשים שאוהבים אחד את השני ובחרו אחד בשני להגיע למצב של משבר זוגי מכאיב וקשה. 

משבר זוגי הינו תוצאה של חסכים, צרכים וקשיים רגשיים של בני הזוג, כל אחד בנפרד עם סיבות שונות ומגוונות. המון אנשים מגיעים אל קשר זוגי חדש בתקווה שהוא ירפא פצעים מן העבר ויפצה על אותם חסכים שהרגישו, כביכול הם בעצם מצפים לקבל מבן זוגם את אותה האהבה והחום שהיה חסר להם בילדות, בזוגיות קודמת וכ'ו.

ציפיות אלו הן נורא טבעיות, אך הן לא ריאליות וכאשר נכנסים למערכת יחסים חדשה עם כל כך הרבה ציפיות שכביכול לא מתממשות, כך מתחיל לו משבר זוגי שמוביל להמון כעסים וריבים.

 

כיצד מתמודדים?

אחוז הגירושין במדינת ישראל הוא גבוה במיוחד ועל מנת לא להכנס לסטטיסטיקה תצטרכו לנקוט במספר פעולות שעלולות להציל את הקשר בנכם:

  1. המנעו מלברוח מהרגשות שלכם, אל תאגרו את כל הכעסים בבטן ולאחר מכן תוציאו את הכל, יצרו תקשורת אחד עם השני ודברו על כל הדברים שמפריעים לכם בקשר.
  2. אל תוותרו כל כך בקלות וצאו בהצהרות של "אני מסיים את הקשר" מבלי להאמין שזה הדבר שאתם באמת רוצים, במצבים של משבר זוגי הצהרות אלו מובנות, אך הן לא תורמות כלל לחיזוק הקשר בנכם.
  3. קחו אחראיות על עצמיכם, במידה ואתם מזהים את האשמה שלכם במשבר הזוגי, דברו על כך עם בן זוגכם ואל תתחמקו מתקשורת על כך. הכרה בחלק שלכם עלולה להביא להתרככות של בן זוגכם ורצון לשפר את הקשר ולעבוד על המשברים.
  4. בזמן משבר זוגי קשה דעו כי אתם לא לבד ולא צריכים להתמודד עם כל מהומת הרגשות הזו לבד, פנו לטיפול זוגי על מנת להציל את הקשר שלכם, לדבר על בעיות שצפות בליבכם ולא נאמרות ולפתור אותן באמצעות טיפול של איש מקצוע.

 

נמצאים בעיצומו של משבר זוגי? מתקשים לפתור את הבעיות לבד? אתם לא צריכים להתמודד עם כך לבד! מוזמנים לתאם עמי טיפול זוגי בקליניקה שלי ברובע הסיטי באשדוד.

לתיאום פגישה חייגו ‏052-802-9922‏