זוגיות טובה

זוגיות טובה – מהי?

על מנת שזוגיות תאפשר לנו תחושת בטחון ויציבות היא חייבת להיות זוגיות מספיק מספקת. זוגיות טובה היא זוגיות עם תקשורת מספיק מכבדת ופתוחה בין בני הזוג, שיש בזוגיות המון הדדיות, הכלה והבנה אחד של השנייה, גם ברגעים הטובים וגם ברגעים הפחות מוצלחים. כל עוד יש בסיס טוב, משם אפשר לצמוח ולפרוח.

מדוע זה כ"כ קשה?

להיות הזוג ה"מושלם" זה דבר בלתי אפשרי, כל אדם נכנס למערכת יחסים עם האופי שלו, עם המשקעים שלו ודברים שהוא סוחב עוד מלפני כניסתו לזוגיות, כל אדם הוא אינדיבידואל בפני עצמו וכאשר חיים עם עוד אדם לא פשוט להסתדר תמיד וצריך להשקיע המון במערכת היחסים. ריבים תמיד יהיו ואי הסכמות תמיד יהיו, אך המטרה היא לדעת כיצד לומר את הדברים ואיך להתמודד איתם כדי שמהערכת יחסים תחזיק מעמד.

כיצד ניתן להתמודד עם הקשיים?

קודם כל חשוב שתבינו, שהתמודדות היא לא הוקוס פוקוס, שתלכו לטיפול זוגי ומשם כל הדברים יסתדרו.. אם כך חשבתם, אז אתם לגמרי טועים. ההתמודדות היא עבודה יום יומית וחשוב מאוד להיות קשובים לאדם שנמצא מולכם, לצרכים שלו, למחשבות שלו וגם לכעסים שלו. לעשות זאת לבד זה לא תמיד פשוט ולפעמים מרגיש בלתי אפשרי ולכן המון זוגות פונים לטיפול מקצועי, כי הם מרגישים שזהו המוצא האחרון לפני פירוק החבילה. טיפול זוגי אכן יכול להעניק המון לקשר, לטוב ולרע, יכול להיות שלאחר טיפול תרגישו מחוזקים יותר להמשיך את הזוגיות וגם יכול להיות שזו הסיטואציה שתגרום לכם להבין שהמערכת יחסים הזו היא לא בשבילכם והדבר הטוב ביותר לעשות הוא פשוט להמשיך הלאה, אך גם במצבים האלה טיפול זוגי מאפשר לכם לסיים את הקשר בצורה יותר בוגרת ופחות "מכוערת" כפי שזה קורה ברוב המקרים.

חשוב שתדעו; זוגיות זה דבר נהדר, שייש מי שנמצא עבורכם מכיל ,מקשיב באמת ונוגע בך עמוק בחיבור שרק אם הייתם מאוהבים בתקופה של האהבה הרומנטית הרגשתם את זה. אפשר להדליק את הניצוץ 😇 הדרך לשם תהיה בשיחה נטולת אגו עם רצון לגעת בכאב ולשקם אותו מתוך הכלה, חמלה והכרה ברגשותיו של האחר. כל בודאי תיתכן תיקוה משמעותית למקום רגשי ממלא, חם ומערסל. מזמינה אתכם לגעת בחיבור💑