אינטימיות והתמכרות למין

מהי אינטימיות?

אינטימיות היא למעשה קשר קרוב וחזק מאוד לאדם שיקר לנו. זהו המקום בו אנו מרגישים אהובים ומקובלים בדיוק כפי שאנחנו, בצורה הכי אמתית שאפשר. קשרים אינטימיים מאופיינים בשיתוף, פתיחות, חשיפה של האני האמתי שלנו, הדדיות, קבלה והכלה. יצירת קשר אינטימי זהו דבר שלוקח זמן, לסמוך אחד על השני ולקבל זהו תהליך לכל דבר. בקשר אינטימי אנחנו הרבה יותר חשופים ופגיעים ולכן יצירת האמון אחד בין השני נבנית עם הזמן.

להמשיך לקרוא אינטימיות והתמכרות למין
אינטימיות והתמכרות למין
דרג את התוכן

חרדה ממחויבות כדפוס התנהגותי

על חתונות שמתבטלות ברגע האחרון יצא לכם לשמוע? לצערנו הרב זהו לא דבר נדיר, אלא מאוד שכיח. ובמקרים עוד יותר קיצוניים אחד מבני הזוג בכלל לא מגיע לערב החתונה מתוך חרדות וחששות. ממה נובעות החרדות? מה גורם לאותם אנשים לברוח מהמחויבות לקשר הזוגי? חרדה ממחויבות נחשבת לחרדה מאוד שכיחה בקרב המון אנשים ולא רק בהכרח בקשר זוגי, אלא בעוד המון תחומים בחיים כגון: עבודה, לימודים, חברים, משפחה. ברגע שאדם מרגיש חרד הוא בעצם מאבד את הביטחון העצמי ואינו מסוגל לקחת צעד משמעותי שעלול לשנות את חייו. האם ניתן להתמודד עם התופעה ולטפל בה בצורה נכונה? על כך אכתוב במאמר הבא:

חרדה ממחויבות

כל אדם בעל אופי שונה ודפוסי התנהגות שונים, דפוס ההתנהגות מתגבש עם השנים וחלקו הרב מושפע בתוך מוסכמות חברתיות. לכל אדם יש צורך מצד אחד ללכת עם מה שהנורמה מכתיבה לו ומצד שני גם לפרוץ את אותה נורמה ולחוש שהוא עושה דברים עבור עצמו ולפי מה שליבו מאמין בו. אנשים שסובלים מחרדות ממחויבות מאוד מתקשים לפרוץ את הנורמות שהם מכירים, מתוך אי ידיעה מה יביא המחר וחשש רב מחוסר שליטה. לדוגמא: אדם שסובל מחרדה ממחויבות יהיה לו מאוד קשה לעמוד בלחץ של תשלומים לשכירות עבור דירה, עצם המחשבה על המחויבות יוצרת סוג של אנטי והתרחקות מאותה סיטואציה. אדם שסובל מחרדה ממחויבות חייב לעבור טיפול בחרדה עם איש מקצוע על מנת שיוכל לשקם את חייו ולהיות חלק מן החברה בצורה נורמטיבית ושלמה.

חרדות מקשר זוגי ארוך

קשר זוגי מחייב הוא חרדה בפני עצמה, במיוחד כאשר חוסר הביטחון כלפי בן הזוג שבקשר גובר. כאשר נוצר חוסר בטחון בקשר, קיימת התרחקות וספקות רבים לגבי בן הזוג ומכאן מתחילות לצוף החששות. חרדה ממחויבות בקשר זוגי יכולה לבוא לידי ביטוי בהתחמקויות ממענה טלפוני, תיאום דייטים ופגישות, בריחות קטנות שהמשמעות שלהן היא בעצם מאוד גדולה. כאשר קיימות ספקות, חוסר אמון נוצרים קונפליקטים רבים בקשר, דבר שעלול להוביל לקריסתו של הקשר והטיפול הנכון יהיה לפנות לטיפול זוגי יחד עם פסיכותרפיסטית, הטיפול יבחן את מצב החרדות, יעזור לשקם את המצב ויוכל לבנות קשר זוגי טוב יותר עבור שני הצדדים.

חרדה ממחויבות כדפוס התנהגותי
דרג את התוכן

מי זקוק לטיפול זוגי?

כיצד קובעים מי זקוק לטיפול זוגי?

מהי המשמעות של טיפול זוגי? מי זקוק לטיפול זוגי? באיזה זמן כדאי לפנות אל טיפול זוגי? כל אותן שאלות לגמרי רלוונטיות ומתבקשות כאשר השיח הינו על טיפול זוגי.

במידה והגעתם לנקודת משבר קריטית או שהנכם פוחדים להתמודד עם כל מני שאלות וחששות בכדי לא למוטט את משפחתכם וזוגיותכם, כאן תמצאו את כל התשובות לשאלותיכם.

מה חשוב לדעת?

הדבר הראשון שחשוב לדעת על טיפול זוגי, שהוא לא נועד אך ורק לזוגות שנמצאים במשבר וחושבים על לפרק את החבילה. טיפול זוגי באמצעות מטפלת זוגית, יכול לסייע במקרים רבים ומגוונים. כאשר פונים לטיפול זוגי, קיימת סוג של הצהרה, שאתם מודעים לבעיה שקיימת בזוגיות שלכם ואתם מעוניינים לעבוד כדי לפתור אותה ולחזור למסלול הנכון, יש לזכור שזוהי חוויה לא קלה ויש לסלול דרך ארוכה כדי להגיע למטרה לשמה תגיעו אל הטיפול הזוגי.

כמה זמן יכול לקחת טיפול זוגי?

במהלך טיפול זוגי צפות שאלות, אשר בוחנות את המערכת היחסים של בני הזוג: חזקות, חולשות ובעיות שקיימות או עלולות להיווצר בעתיד.  טיפול זוגי מציף מחשבות, אמונות, בעיות, שעליהן מתבססת מערכת היחסים וכמו כן מסייע בהתמודדות עם אותן בעיות באופן של דיון ושיח. ברוב המקרים נפגשת המטפלת הזוגית עם בני הזוג יחדיו ולעיתים עם כל אחד לחוד, טיפול פרטני. הזמן שלוקח לתהליך הוא מאוד אינדיבידואלי, לכל זוג יש בעיות שונות ותהליכים שונים שהוא צריך לחוות. אם כך לשאלת השאלות – מי זקוק לטיפול זוגי? כל זוג!

רוצים להתחיל טיפול זוגי ולא יודעים למי לפנות? ד"ר ליאת בן ארי – מתמחה בטיפול זוגי, מזמינה אתכם לעבוד על הזוגיות בקליניקה שלי ברובע הסיטי באשדוד.

ליצירת קשר התקשרו 0528029922 או צרו קשר דרך האתר

מי זקוק לטיפול זוגי?
דרג את התוכן

חרדה מזוגיות עם מחויבות

קיימים המון מקרים של חתונות שמתבטלות ברגע האחרון. במקרים קיצוניים כמו בסרטים החתן או הכלה אינם מגיעים לערב החתונה או לחופה עצמה. מה גורם לאנשים לחרדה מזוגיות עם מחויבות? חרדה ממחויבות היא חרדה אמתית בה הביטחון העצמי מאוד ירוד ואותו אדם אינו מסוגל לקבל החלטות קיצוניות, שעלולות לשנות את חייו. האם ניתן לטפל בתופעה? כיצד מתמודדים עימה?

אמהות ובנות הורות ומשפחה

דפוס התנהגותי חרדתי

אנשים פועלים מתוך רגשות ודפוס התנהגותי שמפותח במהלך השנים. מצד אחד ישנו צורך להיות כמו כולם וללכת עם מוסכמות חברתיות ולעומת זאת קיימת נטייה לנסות לפרוץ את אותן מוסכמות. בין הצורך לבין הנטייה, מתפתחים דפוסי התנהגות שונים שמעצבים את דמותו של האדם. חרדה ממחויבות לא בהכרח באה לידי ביטוי בקשר זוגי ואינטימי, אלא גם בכל מני מצבים בחיים, כגון: עבודה, מגורים, תברואה וכדומה. אנו בתור אנשים מבוגרים לוקחים עלינו אחראיות של טיפול בפרנסה, ילדים ועוד. טיפול בחרדה מספק ביטוי לפחדים וללחצים שיוצרים את החרדות ומסייע לטפל בהן. חרדות שלא מטופלות כראוי עלולות להפוך לכרוניות ולכן חשוב לזהות את המצבים בהם החרדה מנהלת אותנו ולפנות לטיפול בחרדה מתאים.

חרדה מכניסה לקשר זוגי ארוך

קשר זוגי מחייב עלול להכניס אותנו למצב של חרדה, בעיקר כאשר לא קיים ביטחון בבן או בת הזוג שאיתנו, או בקשר עצמו. במצבים של חוסר ביטחון, מתחילים החששות. ניתן לחוש בחרדה בזוגיות עם מחויבות כאשר מתחילות התחמקויות ובריחות קטנות מהקשר, חוסר שקיפות במערכת יחסים, עלול להוביל להמון ריבים בקשר זוגי. טיפול שמספק מקום לחרדות הינו טיפול זוגי, טיפול שנותן מקום לספקות ולאי הביטחון לצאת אל אוויר העולם. עצם השיח על החרדה והניסיון להתמודד עימה מול איש מקצוע הוא צעד גדול מאוד.

לתיאום פגישה עמי חייגו: 052-8029922

חרדה מזוגיות עם מחויבות
דרג את התוכן

כיצד פייסבוק משפיע על הזוגיות שלכם?

מוכרת לכם הסיטואציה בה אתם מתעוררים בבוקר והדבר הראשון שאתם עושים הוא להתעדכן במה שקרה אצל אחרים לילה קודם בפייסבוק, אינסטגרם וכ'ו? ומה שאתם רואים אלו תמונות מסעירות של זוגות בדייטים רומנטים בחו"ל? או חברים שנהנים בתאילנד? ואתם די מתבאסים שאתם יושבים בבית עם בן/בת הזוג שלכם? סיטואציה שקיימת אצל הרבה זוגות. אז איך פייסבוק משפיע על היחסים שלכם?

זוגיות ורשתות חברתיות

הפער בין מה שאתם רואים ברשתות החברתיות לבין מה שקורה במציאות הוא מאוד גדול, אך כאשר אנחנו מסתכלים על תמונה ורואים זוגות אחרים חוגגים, זהו המסר שמועבר לנו ואוטומטית הראש חושב על כמה חיי הזוגיות שלנו "עלובים" לעומת אחרים. אך זוהי טעות מוחלטת של המון אנשים, שמסתכלים על אחרים כמושא לזוגיות טובה דרך אשליה שהיא לגמרי לא נכונה.

 

מה שרואים משם לא רואים מכאן

חשוב שתבינו שמה שקורה בחיים של אנשים אחרים ומתועד בפייסבוק או בכל רשת חברתית אחרת הוא לא מה שבפועל באמת קורה במציאות וכשאתם רואים תמונות של זוגות אחרים אל תנסו לחשוב על כמה שבן הזוג שאתכם לא מספיק טוב והלוואי והיתם יכולים להיות עם בן זוג אחר כמו בתמונה, יש משפט שאומר "לא כל מה שנוצץ הוא זהב" וזהו משפט נכון מאוד. אך עצם כך שאתם מערערים על הזוגיות שלכם בגלל תמונות סתמיות של אנשים שאתם אפילו לא מכירים, מעיד על כך שקיימת בעיה כלשהיא בקשר בניכם, שאולי היא קצת יותר עמוקה מכך, במידה ואתם לא מצליחים בדיוק לשים אצבע על הנקודה שמפריעה לכם בקשר וזהו דבר שאתם לא מצליחים לבטא בכוחות עצמכם במילים, כדאי שאולי תשקלו הגעה לטיפול זוגי אצל פסיכותרפיסטית מוסמכת, יש אנשים שטיפול זוגי מאוד עוזר להם להיפתח ולדבר על דברים שבבית הם לא חשבו עלהם כ"כ או פשוט לא מעזים.

 

מרגישים שדבר בזוגיות שלכם לא תקין?

מוזמנים להגיע אל הקליניקה שלי ברובע הסיטי באשדוד לטיפול זוגי 

לתיאום פגישה עמי חייגו 052-802-9922‏

 

כיצד פייסבוק משפיע על הזוגיות שלכם?

דרג את התוכן

משבר זוגי

מריבות ואי הסכמות הם חלק מכל מערכת יחסים של זוגות, שבד"כ מנהלים מערכת יחסים ממושכת. ישנם זוגות שלא מצליחים להתמודד בצורה טבעית עם אותן מריבות ומצב זה מגיע עד כדי משבר זוגי.

להמשיך לקרוא משבר זוגי

משבר זוגי

דרג את התוכן

גירושין וילדים

גירושין הינו דבר לא קל בכלל בפני עצמו וכאשר מעורבים בכל התהליך ילדים, המורכבות הינה הרבה יותר גדולה.

השאלה היא לא "האם להיפרד"? אלא "איך להיפרד"?

לצערינו הרב אין יכולת ב100% לחסוך מהילדים את הכאב באובדן התא המשפחתי בזמן גירושין, אך ללא ספק ניתן להעניק להם כלים "לשרוד" את הפרידה. ככל שההורים ישתפו פעולה יותר טוב אחד עם השני, כך גם דרך ההתמודדות עם הפרידה תהיה קלה יותר עבור הילדים.

להמשיך לקרוא גירושין וילדים

גירושין וילדים

דרג את התוכן

החשיבות של תקשורת במערכת יחסים

מהי חשיבות תקשורת במערכת יחסים?

תקשורת היא בסיס לכל דבר בחיים, ללא תקשורת טובה יכולים לקרות המון מצבים לא נעימים ובלתי הפיכים. במערכת יחסים זוגית תקשורת טובה היא מפתח לקשר בריא ומוצלח. כאשר בני זוג מתקשרים בצורה טובה אחד עם השני הקשר הרבה יותר נעים ומפותח.

 

כדי לדעת אם התקשורת ביניכם היא בריאה וטובה שאלו את עצמיכם מספר שאלות:

  • האם התקשורת היא מספיק ברורה?
  • האם מידע עובר בצורה נכונה ביניכם?
  • האם התקשורת יוצאת אינטימיות וקירבה?
  • האם התקשורת מספקת?
  • האם התקשורת ביניכם תורמת לפתירת בעיות?
  • האם התקשורת מחזקת את המערכת היחסים שלכם או בעצם מחלישה אותה?

 

מהי תקשורת בריאה?

תקשורת בריאה היא תקשורת שבה ניתן להבין אחד את השני אפילו ללא מילים, שרק ממבט או הבעת פנים ניתן להבין למה הצד השני התכוון, תקשורת בריאה היא תקשורת בה בני הזוג מדברים אחד עם השני בנועם, בפתיחות וגם כאשר קיימות בעיות, מדברים עליהם בצורה אמפתית, רגועה, עם הקשבה לצד השני.

מרגישים שהתקשורת בניכם אבודה?

אתם חשים שאין לכם תקשורת טובה עם בן הזוג שלכם? שאתם לא מצליחים להגיע לשיחות עמוקות? מרגישים שאין לכם אוזן קשבת ומישהו שיכיל אתכם? אתם לא לבד. המון זוגות חווים משברים, שמובילים אותם לריחוק והתקשורת דועכת ונהרסת ולכן זוגות רבים מגיעים לטיפול זוגי, טיפול שבו אין ברירה ותאלצו לתקשר אחד עם השני ומול המטפלת לנהל שיח בו כל אחד יעלה את הדברים שמפריעים לו והוא רואה לנכון לשפר בקשר. זוהי לא בושה להיעזר טיפול זוגי כדי כדי להציל את הקשר ולהגיע למצב בו מתקשרים אחד עם השני בצורה הרבה יותר בריאה, אוהבת ונכונה.

לתיאום פגישה עמי חייגו 052-8029922

 

 

החשיבות של תקשורת במערכת יחסים

דרג את התוכן

סיפוק רגשי בעולם מלא חומריות

איך להשיג סיפוק רגשי בעולם מלא חומר?

לא מעט פעמים אנו שומעים את הסבתות והסבים מהדור של פעם אומרים: "הדור שלכם הוא לא כמו הדור שלנו", פעם עולם האפשרויות היה מצומצם יותר, אך הוא היה אמתי יותר. החיוך על פני האנשים היה אמתי ולא רק בשביל סטורי לאינסטגרם. כיצד ניתן לחוש סיפוק רגשי בעולם מלא חומריות ?

זהו לא סוד שהעולם שלנו כיום הוא חומרי, ההתעסקות של המון אנשים היא בנראות החיצונית, בלשדר "את החיים היפים" באמצעות רשתות חברתיות, בניסיון למצוא חן בעיני אחרים, בלרצות את האנשים שנמצאים סביבנו, להישאר עדכניים, עם מכשירי הטלפון החדשים ביותר ובגדים ממותגים מוכרים כאלה ואחרים. כאשר אנו חשופים לפרסומות, קמפיינים ברשתות החברתיות, תכניות בטלוויזיה עם אנשים מוכרים בחברה, שמכתיבים לנו מה טוב בשבילנו, זוהי התוצאה. אך האם כל זה מעניק סיפוק רגשי אמתי? התשובה היא לא.

עולם שכולו חומריות

כל אותם דברים עליהם דברנו בפסקה הראשונה הם מעטפת חיצונית "שמגנה" עלינו מפני האני האמתי שלנו, זוהי התעסקות בלתי פוסקת בחומר ולא במהות הפנימית. כאשר אנשים משדרים באופן תמידי שהכל טוב בחייהם, רוב הסיכויים שהם פשוט עושים זאת כדי לא לנבור במעמקי נשמתם ו"לפתוח" פצעים שמעולם לא הגלידו ועל מנת לכפות על אותם "פצעים" ימלאו את חייהם ברכישות חדשות, חופשות, בני זוג מתחלפים וכדומה.

 

סיפוק רגשי בעולם חומרי

כאשר העולם שלנו מושתת על כל כך הרבה דברים חומריים מאוד קשה למצוא סיפוק רגשי כן ואמתי שלנו עם עצמינו, לא קל למצוא את האושר שלנו, מה שבאמת עושה לנו טוב וגורם לנו לרצות לקום בבוקר עם חיוך. בשביל להגיע לתובנות ולמצוא את אותו סיפוק רגשי טיפול פרטני תורם רבות, בטיפול פרטני דנים באופן דיסקרטי על נושאים שאתם לא דנים עליהם באופן יום יומי עם אחרים ובין עצמיכם בפרט. כאשר תנברו בתוך נשמתכם ולא תפחדו להתעסק גם בנושאים יותר כאובים בחייכם, תצליחו להגיע לסיפוק רגשי כן ואמיתי.

 

 

 

 

 

סיפוק רגשי בעולם מלא חומריות

דרג את התוכן

ההבדל בין אהבה להרגל אצל בני זוג

זוגות רבים נמצאים בדילמה לאחר זוגיות ארוכת שנים- האם הם נמצאים באותה זוגיות מתוך תחושת מחויבות והרגל או מתוך תשוקה ואהבה?

כאשר המערכת יחסים מושתת על נוחיות וביטחון- דעו לכם שהקשר הוא הרגל ולא אהבה.

 מהו קשר של הרגל ומחויבות?

קשר של הרגל זהו קשר שמבוסס על אינטרסים- על הצורך לא לאבד את הביטחון ואת הנוחיות שלנו, זהו קשר שהחיבור העיקרי בין בני הזוג הם אותם אינטרסים אך לא רגש אמתי. בקשר של הרגל ישנו ניתוק רגשי מאוד גדול שבא לידי ביטוי בתחושת מרחק, זרות, חוסר התאמה ופערים גדולים אחד בין השני. בקשר של מחויבות קיימת התחושה של חוסר נוחות לעזוב ורצון להישאר בתוך המערכת יחסים מתוך ידיעה שבן הזוג שלנו נשען עלינו וזקוק לנו,זה יכול לבוא לידי ביטוי מבחינה נפשית, חברתית, בריאותית, פיננסית ועוד.

 החשש לצאת לדרך חדשה

לצאת ממערכת יחסים לאחר שנים רבות של זוגיות זהו דבר לא קל בכלל. ישנו חשש אדיר שלא נצליח למצוא אדם טוב יותר, שיאהב אותנו וירצה אותנו בדיוק כפי שאנחנו. קיימת סוג של נוחות כאשר נמצאים עם אדם שכבר מכיר אותנו, כולל החסרונות, שיגעונות שלנו ולכן ברוב המקרים אנחנו פשוט נשארים באותה מערכת יחסים למרות שהתשוקה די אבדה. או שקיימת גישה אחרת שהיא האמונה שעם הזמן המצב יחזור להיות כמו בתחילת מערכת היחסים והאהבה תפרח ו"תשתקם".

 טיפול זוגי

זוגות שמגיעים לטיפול זוגי, הם זוגות שמכירים בבעיה ורוצים לנסות לפתור אותה באמצעות טיפול זוגי, רגע לפני שהחבילה מתפרקת. אחרי הכול לפרק מערכת יחסים של שנים זהו דבר לא קל בכלל והתערבות של איש מקצוע יכולה לתרום רבות. יכול להיות שבבית ישנם שיחות שאמורות להתקיים, אך לא נעשות מתוך חששות ולבטים ובתוך כותלי הקירות בטיפול הזוגי הן דווקא יעשו ויגרמו לפתיחות גדולה יותר בין בני הזוג. הטיפול הזוגי מאפשר לבני הזוג להקשיב אחד לשני, להגיע לתובנות ומשם להחליט, האם להעניק צ'אנס לקשר או לסיים אותו בצורה יפה ולפתוח בחיים חדשים.

 

לתיאום פגישה עמי חייגו 052-8029922 

 

ההבדל בין אהבה להרגל אצל בני זוג

דרג את התוכן

Made with
GS ❤