מהו טיפול משפחתי?

מהו טיפול משפחתי? טיפול משפחתי הוא ייעוץ פסיכולוגי בשיטת פסיכותרפיה, בו משתתפים כל בני המשפחה או חלק מהם. מטרת הטיפול היא לסייע לבני המשפחה לפתור בעיות, קונפליקטים ולשפר דפוסי התנהגות ותקשורת.

במה טיפול משפחתי מסייע?

קשרי משפחה הם קשרים מורכבים, כידוע לכולנו "משפחה לא בוחרים", ויש להתמודד אתה לטוב ולרע. טיפול משפחתי נועד לקדם את הצרכים של המשפחה, ללא הפניית אצבע מאשימה אל אף אחד מהמשתתפים בטיפול. המטרה העיקרית היא לגעת בנקודות החלשות, שמשפיעות על המשפחה וללמוד כיצד ניתן להתגבר עליהן.

מהן המטרות של טיפול משפחתי?

מהו טיפול משפחתי ומהן המטרות של טיפול משפחתי: קיימות מטרות מרכזיות, שצריכות לבוא לידי ביטוי בסוף הטיפול: תקשורת טובה יותר בין בני המשפחה, תקשורת אוהבת ומכילה יותר והכי חשוב בריאה, יצירת גבולות, להעניק להורים כלים להוביל את המשפחה בצורה בריאה ונכונה. מטרה נוספת של משפחות שמגיעות לטיפול משפחתי היא התמודדות עם משבר נפשי, לדוגמא בן משפחה שמתמודד עם התמכרויות, טיפול משפחתי עלול לסייע רבות למשפחה להתמודד עם המצב והתקופה, שהיא לא פשוטה כלל.

כמה זמן אורך הטיפול?

בד"כ טיפול משפחתי אורך כ 12 טיפולים, לפעמים כאשר כל המשפחה נמצאת ולפעמים כאשר חלקה נמצאת. במקרים חריגים הטיפול עלול לקחת יותר זמן, אך באופן כללי, טיפול משפחתי הוא טיפול ממוקד מטרה וקצר מועד.

דרג את התוכן

התחלה של טיפול זוגי

הגעתם למצב שהיחסים שלכם במשבר? מגוון קשיים, שאינם נפתרים? התחלתם לחפש כל מני פתרונות ותשובות באינטרנט וקיבלתם המון אינפורמציה מאוד מבלבלת ולא ברורה? אערוך לכם קצת סדר:

טיפול זוגי, המוכר גם בתור "ייעוץ זוגי" נועד לסייע לזוגות לפתור בעיות ולהתמודד עם מצבים, שהם לא מצליחים להתמודד איתם בכוחות עצמם. הקונפליקטים עלולים לנבוע מתוצאה של:

תקשורת לא נכונה
חוסר אינטימיות

קשיים בגידול הילדים

אי הסכמות על מטלות

קשר מורכב עם המשפחה המורחבת

משברי אמון

ועוד

מחקרים רבים מצביעים על כך שככל שהתחלה של טיפול זוגי יותר מוקדמת, סיכוי הצלחת הטיפול זוגי הוא הרבה יותר גדול והתמשכותו היא יותר קצרה.

לאיזה זוגות מתאים טיפול זוגי?

טיפול זוגי מתאים לזוגות בכל שלב בחיים: לפני חתונה, לאחר חתונה, כאשר צפות תהיות לגבי עתיד הקשר, תחושת חוסר סיפוק וסוג של "תקיעות". טיפול זוגי יועיל לזוגות בתחילת דרכם המשותפת בדיוק כמו עבור זוגות שעברו דרך יחדיו, זוגות שזהו פרק ב' בחייהם ועוד.

פחד מהמלצה לסיום הקשר

מטפל מקצועי לא יאפשר המלצה על סיום הקשר הזוגי, אלא אם מדובר במקרים קשים, כגון: פגיעה מינית, אלימות, סמים, הפרעות נפשיות וכדומה. הזוג צריך בסיום הטיפול להחליט האם הוא מוכן לאזור כוחות נפשיים ולצאת לדרך חדשה או לפרק את החבילה.

החלטתם שהגיע הזמן להגיע לטיפול? פינתם את הזמן כדי להשקיע ביחסים? כבר התחלתם בצעד חיובי ראשון. בטיפול זוגי נלמד על המורכבות שביחסים, אך יחד עם זאת גם על החוזקות, נציף שאלות, חששות, מחשבות ונדון על השאיפות של איך כל אחד ירצה לראות את עצמו בסוף הטיפול והשינויים להם הוא מייחל.

דרג את התוכן

חרדות, טיפול בחרדות

הפרעות חרדה הינן הפרעות שנובעות מכל מני מניעים ובעלות מאפיינים של פחד מופרז, שבא לידי ביטוי בבעיות התנהגותיות. חרדות יש לכולנו, אך כאשר הם הופכות להיות יום יומיות ובאות לידי ביטוי בכל כך הרבה תחומים, כאן ניתן להבין שישנה בעיה, שמצריכה טיפול. חרדות, טיפול בחרדות

כיצד חרדות באות לידי ביטוי?

חרדות יכולות להגיע לידי ביטוי במחשבה תמידית על פעולות יומיומיות שאנו עושים, לדוגמא: "השארתי את הרכב פתוח?" "האם ניתקתי את המכשיר מהשקע"?, מחשבות אלו נראות אולי לגיטימיות, אך כאשר הן נמצאות בראשינו במהלך כל היום ולאחר כל פעם שאנו מבצעים איזה שהיא פעולה, אנו חושבים עליה באופן תמידי, זה כבר הופך את המצב ללא בריא לנפש, דוגמא נוספת לחרדות, הן חרדות חברתיות, פחד מלנסות להתחבר לאנשים חדשים, לצאת מהבית, להיפתח, ישנם המון אנשים שסובלים מחרדות מסוג זה, יכול להיות שאתם מכירים אנשים כאלה ואפילו לא הייתם מזהים את הבעיה. האם ניתן לטפל בחרדות, טיפול בחרדות?

האם יש פתרון אמתי לחרדות?

אנשים רבים נוטלים תרופות על מנת להירגע וחושבים שזוהי הדרך לפתור את הבעיות, אך בואו נודה על האמת, נטילת תרופה, יכולה לעזור באותו הרגע, אך היא לא באמת פותרת את המחשבות, ואת התחושות שבנפש. טיפול בחרדות, טיפול התנהגותי מול איש/ת מוסמך/ת יכול לתרום רבות ל טיפול בחרדה לטווח הארוך ולטפל בצורה נקודתית בגורמים והמניעים של החרדות, הכרה בחרדה ולאחר מכן ניתנת היכולת גם לטפל בה.

מרגישים שאתם זקוקים לאוזן קשבת? רוצים להתחיל בחיים חדשים ולצאת לדרך חדשה? מוזמנים לפנות אליי ויחד נצא למסע, נטול חרדות ועם הרבה יותר שמחת חיים.דרג את התוכן

זוגיות טובה

זוגיות טובה – מהי?

על מנת שזוגיות תאפשר לנו תחושת בטחון ויציבות היא חייבת להיות זוגיות מספיק מספקת. זוגיות טובה היא זוגיות עם תקשורת מספיק מכבדת ופתוחה בין בני הזוג, שיש בזוגיות המון הדדיות, הכלה והבנה אחד של השנייה, גם ברגעים הטובים וגם ברגעים הפחות מוצלחים. כל עוד יש בסיס טוב, משם אפשר לצמוח ולפרוח.

מדוע זה כ"כ קשה?

להיות הזוג ה"מושלם" זה דבר בלתי אפשרי, כל אדם נכנס למערכת יחסים עם האופי שלו, עם המשקעים שלו ודברים שהוא סוחב עוד מלפני כניסתו לזוגיות, כל אדם הוא אינדיבידואל בפני עצמו וכאשר חיים עם עוד אדם לא פשוט להסתדר תמיד וצריך להשקיע המון במערכת היחסים. ריבים תמיד יהיו ואי הסכמות תמיד יהיו, אך המטרה היא לדעת כיצד לומר את הדברים ואיך להתמודד איתם כדי שמהערכת יחסים תחזיק מעמד.

כיצד ניתן להתמודד עם הקשיים?

קודם כל חשוב שתבינו, שהתמודדות היא לא הוקוס פוקוס, שתלכו לטיפול זוגי ומשם כל הדברים יסתדרו.. אם כך חשבתם, אז אתם לגמרי טועים. ההתמודדות היא עבודה יום יומית וחשוב מאוד להיות קשובים לאדם שנמצא מולכם, לצרכים שלו, למחשבות שלו וגם לכעסים שלו. לעשות זאת לבד זה לא תמיד פשוט ולפעמים מרגיש בלתי אפשרי ולכן המון זוגות פונים לטיפול מקצועי, כי הם מרגישים שזהו המוצא האחרון לפני פירוק החבילה. טיפול זוגי אכן יכול להעניק המון לקשר, לטוב ולרע, יכול להיות שלאחר טיפול תרגישו מחוזקים יותר להמשיך את הזוגיות וגם יכול להיות שזו הסיטואציה שתגרום לכם להבין שהמערכת יחסים הזו היא לא בשבילכם והדבר הטוב ביותר לעשות הוא פשוט להמשיך הלאה, אך גם במצבים האלה טיפול זוגי מאפשר לכם לסיים את הקשר בצורה יותר בוגרת ופחות "מכוערת" כפי שזה קורה ברוב המקרים.

חשוב שתדעו; זוגיות זה דבר נהדר, שייש מי שנמצא עבורכם מכיל ,מקשיב באמת ונוגע בך עמוק בחיבור שרק אם הייתם מאוהבים בתקופה של האהבה הרומנטית הרגשתם את זה. אפשר להדליק את הניצוץ 😇 הדרך לשם תהיה בשיחה נטולת אגו עם רצון לגעת בכאב ולשקם אותו מתוך הכלה, חמלה והכרה ברגשותיו של האחר. כל בודאי תיתכן תיקוה משמעותית למקום רגשי ממלא, חם ומערסל. מזמינה אתכם לגעת בחיבור💑

דרג את התוכן

הפחד שלנו מאינטימיות

אינטימיות

אינטימיות גורמת לנפש שלנו להתמלא ולחוש פחות בודדים. ישנם אנשים שמצטיירים בפנינו כ: "סנובים", אגואיסטים, אך יש לבחון האם החזות החיצונית היא בעצם תוצר של קשיים בקרבה, אינטימיות ועוד מניעים נוספים שאינם נראים לעין.

כאשר אנו מכירים מישהו חדש, בבליינד דייט לדוגמא או באמצעות חברים, באינטרנט, ישנה נטייה גדולה אוטומטית לפסול את הבן אדם מתוך אמונה שזה לא הדבר האמתי ולא מה שאנחנו מחפשים. הסביבה שלנו תמיד משדרת לנו שאם קצת נרד בסטנדרטים שלנו ונתפשר, נמצא בקלות את הבן זוג שמתאים לנו, כי הרי בסופו של דבר: "לכל סיר יש מכסה".

אנו המון פעמים מסתכלים על זוגות אחרים ממש כמו סוג של "מודל לחיקוי", שהוא כמובן לא ריאלי, כי זוגיות היא דבר מאוד דינאמי, שלא ניתנת לחיקוי, אלא אם היא ממש מזויפת ולא באה מתוך רגש אמתי ומהלב.

פחד מאינטימיות וטיפול

פחד מאינטימיות יכול לנבוע מקשיים שלנו עם עצמינו, עם חוסר בטחון מכל מני גורמים, ממשברים שאנו עוברים בתקופה האחרונה או באופן תדיר ומחשש מאוד גדול שאנו ניפתח לשווא ובסופו של דבר האופוריה תעלם מאוד מהר.

על מנת שנוכל להיפתח ובאמת לתת סיכוי לבן אדם שנכנס לנו לחיים, עלינו קודם כל בראש ובראשונה לקבל את עצמינו, לאהוב את עצמינו, עם כל המגרעות וגם עם כל היתרונות, להכיר בצדדים הטובים שלנו ובצדדים הפחות טובים ועדין לקבל אותם באהבה, תוך כדי עבודה פנימית עליהם. במהלך טיפול פרטני עם איש מקצוע ניתן לעבוד על כל אותם דברים ולגרום לעצמינו להכיר בנו עוד צדדים חדשים, לדבר על דברים שמעולם לא הסכמנו לחשוף, אפילו לא במחשבות שלנו ותוך כדי זאת לעבוד על הפנימיות שלנו, לפני שאנו מכניסים אדם לחיים שלנו וכמובן כדי שבסופו של התהליך נוכל להגיע למצב של השלמה ויכולת ורצון להכניס עוד אדם ל"מערכת היחסים" שלנו עם עצמינו, בפתיחות, שיתוף והמון אהבה.דרג את התוכן

טיפול זוגי לזוגות צעירים

זה כבר לא רק תופעה, אלא צורך: יותר זוגות צעירים מגיעים לטיפול זוגי, לפני נישואים. דילמה לגבי חיי הזוגיות, היא לגמרי מתבקשת וטבעית כאשר מדובר בשלב, שבו כביכול הכי קל להיפרד, מכוון שאין כל רכוש משותף, ילדים וכל מני עניינים בירוקרטים שצריך לטפל בהם. הדילמות לגבי הזוגיות, הן אלה שגורמות להרבה זוגות להשאיר את עתיד מערכת היחסים ב"השהייה" והם לא מצליחים לקבל החלטה ברורה לגבי חתונה, אך יחד עם זאת אינם נפרדים. טיפול זוגי בזמנים אלה, הוא לגמרי דבר מתבקש ולגיטימי. טיפול זוגי שיעזור להם להוציא את הראש מ"המיטה החולה" ויסייע להם לראות את הדברים בצורה ברורה וצלולה. כאשר זוגות נמצאים זמן רב יחד, אך הם אינם מצליחים לעבור לשלב הבא במערכת היחסים ועדין נשארים יחד, כנראה שיש סיבה כלשהיא שגורמת להם להישאר יחד ומונעת מהם להיפרד. אך השאלה היא מהי אותה סיבה? והאם טיפול זוגי יכול לסייע בעניין, גם לזוגות שעדין בתחילת הדרך?

על מנת שנוכל לענות על השאלות הללו, חשוב לטפל ב3 שאלות:
1)  מהי הייחודיות של טיפול זוגי לזוגות שעדין לא נשואים?

2) מהם השיקולים של ללכת לטיפול זוגי בתור זוג צעיר במקום להיפרד?

3) מהם הפחדים והחששות המשמעותיים שמונעים מזוגות צעירים להגיע אל טיפול זוגי?

מה טיפול זוגי מספק לזוגות צעירים בתחילת הדרך?

טיפול זוגי לפני נישואים מכין את הזוג להמשך הדרך, הוא פותח את עיניהם בקשר לדברים שעלולים להתרחש בזוגיות, גורם להם להיות יותר בוגרים ומוכנים/לא מוכנים למיסוד של הקשר.

מדוע זוגות צעירים בוחרים להגיע לטיפול זוגי, במקום פשוט להיפרד?

המון זוגות צעירים נשארים יחד, למרות כל מני מחשבות, קשיים ומריבות במהלך הקשר ואף מתכננים חתונה בזמן של מריבות מאוד קשות. ההחלטה להיפרד היא לא קלה כפי שהיא נשמעת. ישנו חשש מאוד גדול מהסביבה, ממה שחברים ומשפחה יגידו, חשש להישאר לבד ושלא נצליח למצוא בן זוג אחר. המחשבה על להיפרד היא מאוד מפחידה מכוון שפרידה מסמלת כישלון של הקשר, כישלון בבחירת בן הזוג ותחושה של בזבוז של המון שנים יפות מהחיים.  תמיד ישנה תקווה שבן הזוג ישתנה, שהוא יבין דברים בצורה אחרת ויתנהג אחרת, אך ללא שיח ברור על הדברים, הם לעולם לא יוכלו להשתנות בכוחות עצמם וטיפול זוגי הוא בדיוק המקום לדבר על כל הדברים הללו.

מהם החששות הגדולים ביותר שגורמים לזוגות להימנע מלהגיע לטיפול?

הפחד הגדול ביותר של זוגות צעירים, הוא להגיע לטיפול ולהבין בצורה מאוד ברורה, שהם לא מתאימים אחד לשני עבור חיים יחדיו. חשש זה הוא לגמרי מובן, אך מופרך, מכוון שמטפל זוגי מקצועי יודע שהוא אינו מוסמך לקבוע אי התאמה, אלא אם מדובר באמת במקרה קיצוני וחריג. טיפול זוגי מטרתו לסייע כמה שאפשר לזוג להתמודד עם בעיות, קונפליקטים שונים ולשפר את מערכת היחסים בין בני הזוג על מנת שיוכלו לנהל אותה בצורה הטובה ביותר.

מרגישים שאתם נמצאים במצב שזה או להיפרד או להגיע לטיפול? אני מזמינה אתכם להגיע אליי לקליניקה לתיאום טיפול זוגי, שיעזור לכם לראות את הדברים בצורה יותר בהירה וברורה. לתיאום פגישה חייגו – 052-8029922

דרג את התוכן

כיצד קובעים מי זקוק לטיפול זוגי?

מי הם הזוגות שזקוקים לטיפול זוגי? מהי המשמעות של ללכת לטיפול זוגי? באיזה זמן כדאי לפנות אל טיפול זוגי? כמה זמן הוא נמשך? כיצד נבחר מטפלת זוגית או מטפל? כל אלה שאלות נורא טבעיות וכמובן מתבקשות כאשר השיח הוא על טיפול זוגי, טיפול מאוד משמעותי, שמשפיע בצורה ברורה על  היחסים שלכם.

מהם הדברים החשובים שצריך לדעת על טיפול זוגי?

קודם כל כאשר מדברים על טיפול זוגי, צריך להבין, שמי שזקוק לטיפול זוגי, הם לא בהכרח זוגות ששוקלים לסיים את הקשר. טיפול זוגי מטרתו לסייע בפתרון בעיות רבות ומגוונות, תוך כדי עבודה קשה ורצופת קשיים על מנת לממש את המטרה.

ממה מורכב טיפול זוגי?

טיפול זוגי נמשך תקופה ובזמן הטיפול עולות שאלות, שבוחנות את הקשר בין בני הזוג. במהלך הטיפול נבחנת החולשות, חוזקות של מערכת היחסים, הבעיות שקיימות והבעיות שעלולות להיווצר בעתיד. במהלך הטיפול הזוגי צפות מחשבות ובעיות לגבי מערכת היחסים והטיפול הזוגי מסייע להתמודדות עם הפתיחות והשיח על מצבים לא נעימים.

החלטתם שהגיע הזמן ללכת לטיפול זוגי? מוזמנים לתאם עמי פגישה – ד"ר ליאת בן ארי מטפלת זוגית, ברובע הסיטי באשדוד ובעלת קליניקה גם בגן יבנה. לתיאום חייגו  – 052-802-9922

דרג את התוכן

טיפול לילדים – טיפול רגשי לילדים

מהו חלקם של ההורים בתהליך הטיפול?

להורים יש תפקיד כפול בטיפול הרגשי, מכוון שמצד אחד הם צריכים לספק תמיכה לילד באופן שוטף ובזמן הטיפול ומצד שני הם צריכים להיות פעילים ולעקוב אחר ההוראות של המטפל, על מנת שהטיפול יהיה מוצלח. על ההורים לעקוב אחר הילד ולשים לב להתקדמותו בעקבות הטיפול, זוהי הדרך היחידה לראות האם הטיפול באמת מצליח מחוץ לאזור של חדר הטיפולים.

ניתוח התנהגותי

כחלק משיטות טיפול בילדים בהם משתמשים מטפלים במהלך טיפול רגשי בילדים, ניתוח התנהגות הוא אחת מהשיטות. הרעיון של ניתוח התנהגותי הוא להבין מדוע הילד מתנהג בצורה שהוא מתנהג ותוך כדי זאת להבין באילו מצבים הוא מתנהג בצורה הזו ומהי הדרך להימנע מכך. ניתוח התנהגותי מסייע לשמר התנהגות טובה ולצד זאת להבין איך ניתן להימנע מהתנהגות שלילית.

מתי כדאי לפנות לטיפול רגשי לילדים?

ישנם אותות אזהרה, אשר יכולות לאותת להורים, שיש צורך לשלוח את הילד אל טיפול רגשי אצל מטפלת רגשית. לדוגמא: כאשר הילד מתקשה בפיתוח קשרים חברתיים, דבר אשר משפיע על אופן ההתנהגות שלו בחברה, כאשר הילד מתמודד עם דימוי עצמי נמוך וכדומה.

התוצאה של הדוגמאות הללו גורמות לילד לפתח חרדות שונות, קשיים חברתיים, קשיים בריכוז ולמידה בבית הספר ועוד. טיפול רגשי עם מטפלת רגשית לילדים מעניק מענה לתופעות הללו, אשר עלולות לפגוע בהתפתחות של הילד ועיצובו החברתי והנפשי.

דרג את התוכן

טיפול בחרדה עם תרופות – האם זה באמת עוזר?

זהו לא סוד שהמון אנשים סובלים מחרדות ומטופלים ע"י תרופות – אך האם זוהי הדרך האמתית לפתרון הבעיה? טיפול בחרדה עם תרופות – האם זה באמת עוזר?

טיפול בחרדות ע"י תרופות

מירבית מהאנשים מטופלים בחרדות ע"י תרופות, לקיחת תרופה זהו הדבר הכי קל שאפשר לעשות, נטילת תרופה אינה דורשת מאיתנו מאמץ מסוים, חוץ מלזכור את השעות שבהן אנו צריכים לנטול את התרופות. יש האומרים שעצם הנטילה של התרופה משפיעה עלינו פסיכולוגית וגורמת לנו לחשוב שהחרדה בעצם נעלמה, אך האם זה באמת נכון? האם נטילת תרופה היא הפתרון לדכדוך, לפחדים ולחרדות שלנו? האם הן באמת גורמות לנו לנבור בגורמים שיוצרים אצלנו את החרדות? התשובה היא לא, במאה אחוז.

טיפול פסיכולוגי בחרדות

לגשת לטיפול פסיכולוגי בחרדות הוא דבר לא קל, כי עצם כך שאנחנו פונים לבקשת עזרה מאיש מקצוע מעיד על כך שאנו מבינים שמשהו בנו לא בסדר ואנו מעונינים לטפל בו, כדי להגיע למצב הזה צריך להיות שלמים עם עצמינו ולקבל את הבעיות שבנו. טיפול בחרדה מחזיר אותנו אחורה לילדות, לתקופות שפחות טובות בחיינו, כדי להגיע לאותן נקודות שבגללהן החרדות תוקפות אותנו. בכל אחד מאיתנו יש איזשהו "שד" קטן, דבר שמפריע לנו ומעסיק אותנו, כאשר ההתעסקות והחששות הופכות להיות דבר שבשגרה, אז הדבר מצריך טיפול מקצועי בחרדה.

כדי שתוכלו לפתוח את הדברים שגורמים לכם לחרדה ולהגיע למצב שאתם מרגישים עם כך נוח, יש לעבור תהליך. אשמח לקחת חלק בתהליך הזה יחד אתכם יד ביד, בתקווה מלאה שלאחר הטיפול תוכלו לחיות את חייכם בשלווה, רוגע ותחושת השלמה עם עצמכם..

שם (חובה)

אי מייל (חובה)

מספר טלפון (חובה)

נושא

ההודעה שלך

אנא הקלידו:
captcha

דרג את התוכן

להתחיל טיפול זוגי

יכול להיות שאתם מחפשים להתחיל טיפול זוגי מכוון שמערכת היחסים שלכם הגיעה למצב שזה או ללכת לטיפול זוגי או לסיים את מערכת היחסים? יש סיכוי שמישהו מכם כבר הטיל את הבשורה או שפשוט החלטתם שאי אפשר להמשיך בדרך הזו?

להמשיך לקרוא להתחיל טיפול זוגי
דרג את התוכן
Made with
GS ❤