איך לשמור על קשר זוגי חברי?

ניהול קשר זוגי הוא מלאכה בלתי פוסקת. ההשקעה לא נגמרת בשלב ההיכרות הראשונית, לפחות לא אמורה להיות כך. בכדי לשמור על הניצוץ ועל הריגוש בקשר הזוגי, יש להתייחס לכך כדבר בעל חשיבות מרובה. שמירה על קשר זוגי חברי מצריכה לא מעט פעולות. תשומת הלב והקדשת הזמן לבן או לבת הזוג, שומרת על הגחלת הבוערת בקשר הזוגי. כאשר הקשר הזוגי הופך לקשר של נישואין, ישנו משקל עצום בצורך לבנות קשר חברי אינטימי בזוגיות.

טיפול בחרדה לאחר לידה

חשיבותו של קשר זוגי חברי 

כאשר מערכות יחסים נכנסות לשלב השגרה היום יומית והשוחקת, מתחיל תהליך של הרגל ביחסים. ישנם הרגלים טובים וישנם הרגלים ההופכים את הקשר למשעמם ונטול ריגושים. בכדי להפוך חיי נישואין משעממים לחיי נישואין מרגשים, צריך תחילה להכיר בעובדה שהשעמום בקשר הוא דבר לא בריא. כאשר אחד מבני הזוג חש שהוא משתעמם בזוגיות, יש לדאוג שהקש הזוגי יישאר חברי, וליצוק בו כמה שיותר אינטימיות. ישנם לא מעט זוגות אשר אבדו את הכיוון או את הדרך וזקוקים ליד מכוונת בבניית קשר חברי אינטימי בזוגיות. טיפול זוגי מסייע לזוגות לחזור ולחוש את התחושות של התאהבות ראשונית, הפינוקים הקטנים והמחוות הגורמות לכל אחד מבני הזוג להרגיש נאהב ורצוי. חשוב לעבוד על חברות טובה בין שני בני הזוג ולתת מקום להקשבה אמתית וכנה בכל מה שעובר עליכם כזוג. יש להכיר בעובדה כי האדם כישות עצמאית מתפתח ומתעצב כל הזמן בהתאם לאירועים בחייו. ההתאמה הנדרשת בין שני בני הזוג נוכח ההתפתחויות הללו, מחזקת את הקשר הזוגי והחברי לאורך שנים.

טיפים לשמירה על קשר זוגי חברי

חשוב לזכור כי מעבר לכל המחויבויות היום יומית, הטיפול והדאגה לילדים, קשיי הפרנסה והשגרה השוחקת, ישנה זוגיות שנבנתה מהיכרות ראשונית ומבחירה אישית. אין להזניח אותה או להתייחס אליה כמובנת מאליה. קשר זוגי חברי הוא כמו גינה אשר יש להשקותה, לטפח אותה ולדאוג לכל צרכיה. כאשר הילדים גדלים ופורחים מהקן המשפחתי, נותרים שני בני הזוג יחד. לעתים יש צורך בתחזוקת הקשר על ידי פגישות סדירות עם מטפלת זוגית. יש לכך חשיבות עצומה בלקיחת פסק זמן ממירוץ החיים ולהתמקד בחברות, לדבר על האינטימיות בקשר ולשמר את הזוגיות.

איך לשמור על קשר זוגי חברי?
5 (100%) 1 vote

בגידה שהתגלתה במקרה

אנו שומעים על יותר ויותר מקרים של בגידה שהתגלתה במקרה על ידי אחד מבני הזוג. מטבע הדברים עצם הגילוי הוא קשה וכואב. המניעים המובילים לבגידה הם שונים מזוג אחד למשנהו. השאלה הגדולה הנשאלת היא, האם ניתן להתגבר על על כך ולשקם את מערכת היחסים הזוגית? יש הסוברים שהכאב קשה מנשוא בכדי לחשוב על צעד שכזה ויש המוכנים לקחת את המקרה הזה צעד אחד קדימה.

גישור משפחתי

טיפול זוגי בעקבות בגידה שהתגלתה במקרה

בעידן הטכנולוגי המתקדם של היום, רוב הבגידות מתגלות במקרה. מסרים שעברו באפליקציות היכרויות, הודעות בטלפונים הניידים ואיתור מיקום הם רק חלק מהאמצעים בהם המקרים מתגלים בפתאומיות. לעתים קיימים רמזים מטרימים כגון התנהגויות משונות של אחד מבני הזוג, המאותתים לנו על התפתחות צפויה. דרכן אנו מנסים לגלות את המתרחש ונוכחים כי התרחשה בגידה שהתגלתה במקרה. בעבר היה נהוג יותר להתייחס בחומרה לבגידה שהתגלתה במקרה ולפרק את מערכת היחסים. היום, אנשים נוהגים אחרת ממה שנהגו בעבר והם אינם ממהרים להתגרש. קיימת מגמה של שיקום הקשר הזוגי באמצעות טיפול זוגי בו שני בני הזוג לוקחים חלק פעיל. לעתים בגידה היא רק איתות למה שכבר לא עובד בקשר הזוגי ומהווה קרש הצלה ובסיס לזוגיות טובה יותר.

היום שאחרי בגידה שהתגלתה במקרה

אנשים רבים עוברים זעזוע עמוק בעקבות גילוי מקרה הבגידה מצד בן או בת הזוג. כאשר בוחנים את המניעים למקרה מבינים כמה דברים. לעתים הקשר הבנאלי בין בני הזוג מוביל את אחד מבני הזוג לחפש ריגושים מחוץ למערכת היחסים הזוגית. לעתים קיים הצורך לזעזע את אחד מבני הזוג ולנסות לגרום לו לתת יותר תשומת לב. לפעמים, זו מעידה הקטנה הנובעת מדופמין הגורם לתחושת אושר רגעית המובילה להחלטות מוטעות. טיפול פרטני יכול לתת מקום לביטוי אישי ולהצפה של תחושות ורגשות בעקבות הבגידה. בעזרת הטיפול הפרטני ניתן לנתח דפוסי התנהגות, להבחין בטעויות ולהכיר בתוצאות של מעשים מסוימים. בנוסף לכך הטיפול מאפשר לכל אחד מבני הזוג להתחזק ולהגיע מפויסים יותר לשיקום הקשר הזוגי בניהם. 

מתמודדים עם בגידה שהתגלתה במקרה?
צלצלו אליי: 052-8029922

 

 

בגידה שהתגלתה במקרה
5 (100%) 1 vote

טיפול זוגי אפקטיבי

טיפול זוגי עבור זוגות הנקלעים למשבר בזוגיות, יכול להוות קרש הצלה ליחסים ביניהם. זוגות רבים המתחילים את היחסים ביניהם מתוך התאהבות גדולה, חווים לא מעט שינויים לאורך השנים המשפיעים על היחסים הזוגיים. מעבר להתפתחות הטבעית ולצמיחה האישית שכל אחד מבני הזוג עובר עם השנים, גם המערכת הזוגית עוברת שינויים וטלטלות. טיפול זוגי אפקטיבי הוא טיפול זוגי על כל גווניו, המנתח תהליכים ומלמד את שני בני הזוג דרכים להתמודדות.

טיפול זוגי - ד"ר ליאת ברש

מתי צריך טיפול זוגי אפקטיבי?

האדם מטבעו הוא יצור אנושי המורכב מרגשות, מחשבות ותכונות אישיות. חלק מהתכונות הן תכונות מולדות וחלקן נרכשות עם השנים. אדם נולד עם תכונות אופי גנטיות המגדירות את אופיו ואת האישיות שלו. גם החוויות שהאדם עובר בחייו מסייעים לבגרותו, ויש להן השפעה ניכרת על ההרגלים שלו והתנהגויות מסוימות. גבר או אישה, מורכבים ממכלול של תכונות אופי והרגלים איתם הם מתנהלים בחייהם האישיים. כאשר פוגשים בן או בת זוג ובוחרים לחיות יחד, נוצר מצב מעניין בו ישנו שילוב מוצלח יותר או מוצלח פחות של סך כל המרכיבים הייחודיים של שני בני הזוג. במקרים בהם במערכת היחסים ישנן התנגשויות, בלבול וכאשר לא מוצאים עוד שפה משותפת, יש לפנות לטיפול זוגי. טיפול זוגי אפקטיבי מסייע לנתח את המציאות בצורה הבהירה לשני הצדדים ונותן כלים מעשיים להתמודדות טובה עם המצב וליציאה מהמשבר.

ממשבר לתקווה

כאשר הזוגיות נמצאת בתוך מצב של משבר, הדרך הטבעית והמידית היא ליפול לתוך ייאוש ולהרים ידיים. ישנם לא מעט אנשים אשר מוותרים ובורחים כאשר המציאות היא קשה מנשוא. הטיפול הזוגי מעודד את הגדולה של כל אחד מבני הזוג להתעלות על משברים ולראות את התקווה שביחסים. לעתים קיים הצורך לחזק את אחת החוליות בקשר באמצעות טיפול פרטני. הטיפול הפרטני על כל גווניו יכול לעודד את אחד מבני הזוג המרגיש זקוק ליותר פוקוס ביחסים. החיזוק הזה עשוי לסייע בהתמודדות עם המערכת הזוגית. כאשר אחד מבני הזוג מרגיש שהוא חלש יותר, חשוב מאוד לחזק אותו בכדי לשמור על מאזן הכוחות הטבעי בזוגיות.

לתיאום פגישה לטיפול זוגי אפקטיבי חייגו: 052-8029922

 

 

טיפול זוגי אפקטיבי
5 (100%) 1 vote

נישואים שניים

לאחר פירוק של מערכת זוגית ופרידה מקשר של נישואין, עולה לא אחת השאלה האם אחד מבני הזוג ימשיך הלאה לנישואים שניים. הידיעה כי משהו לא עבד בפרק א' והוביל לפרידה, מעיבה על האומץ לפתוח פרק ב'. נישואים שניים הם הם השלב בו התקווה והאומץ לשינוי עולים על כל פחד וחשש. גם בנישואים שניים יש לא מעט התמודדויות הן רגשיות והן חינוכיות. כאשר במערכת יחסים החדשה מעורבים גם ילדים מהנישואים הראשונים, האתגר הוא גדול יותר.

טיפול בחרדה חברתית

נישואים שניים בסימן של תקווה

לאחר הגירושין, כל אחד מבני הזוג עובר חוויה אישית עם עצמו. ישנו תהליך עמוק של בחינה מעמיקה, ניתוח תהליכים ומסקנות. יש הלוקחים אחריות ויש את המאשימים. יש היוצאים נפגעים יש היוצאים נשכרים. כך או אחרת, לעתים הצורך לחיות בזוגיות טובה, מכילה ומכבדת עולה על כל עצב ומכאוב. אנו רוצים לראות תקווה ואת הרצון להצליח בקשר של נישואים שניים. בשל המורכבות של קשר שכזה, מאוד מומלץ לשלב טיפול זוגי. תפקידו של הטיפול הזוגי הוא לסייע לשני בני הזוג לתאם ציפיות בנוגע לחייהם המשותפים החדשים. באמצעותו ניתן להגדיר גבולות גזרה בסוגיות חינוכיות כלפי הילדים שאינם הילדים הביולוגיים של אחד מבני הזוג. ההתמודדות הרגשית המשותפת מסייעת לפתרון בעיות שעולות וצפות עם האתגר של נישואים שניים.

דילמות בחינוך הילדים בנישואים שניים

נישואים שניים מזמנים לנו לא מעט אתגרים ובפרט כאשר מעורבים ילדים מנישואים ראשונים. לילדים מפרק א' קשה מאוד לקבל את בן הזוג או את בת הזוג של אחד מהוריהם. נוסף על כך, כאשר משני צידי המתרס מעורבים ילדים, העצמה בהתמודדות היא עזה. יש לחלק את הקשב בין בן או בת הזוג החדשים, הילדים הביולוגים שלך והילדים הביולוגים של בן או בת הזוג החדשים. אז, איך כל זה עובד? עם המון רצון טוב, אמונה, אהבה וטיפול משותף. טיפול משפחתי במקרה זה יכול מאוד להעצים את המשפחה כולה. בטיפול מסוג זה, כל פרט במשפחה החדשה זוכה להתייחסות. קולו נשמע, טענותיו ורצונותיו צפים ונשמעים. אנו מדברים על מציאות מורכבת, אך זהו תהליך ארוך של קבלה והכלה. התמודדות נבונה עם כלים מעשיים וליווי מקצועי, עשויה להוביל את פרק ב' בחייכם לפרק מוצלח עם המון סיפוק ואושר.

נישואים שניים
דרג את התוכן

תקשורת בין הורים לילדים

התא המשפחתי שלנו עובר שינויים. לאורך השנים חל שינוי משמעותי בתפיסה של מקום ההורים במשפחה ובסמכות ההורית שלנו. אם בעבר היה ניתן לזהות באופן מובהק משפחה פטריארכלית בה האב הוא הדמות הדומיננטית במשפחה, או משפחה מטריארכלית בה האם היא הדמות היותר דומיננטית, הרי שהיום אנו עדים לכך כי הגבולות היטשטשו וההורים הופכים להיות יותר חברים של ילדיהם. אז איך אנו מצליחים לקיים תקשורת בין הורים לילדים, שהיא תקשורת מיטבית מבלי לאבד את הסמכות ההורית שלנו?

כיצד לעבוד על תקשורת בין הורים לילדים?

אחת השאלות העיקריות החוזרות ונשנות במהלך טיפול משפחתי אצלי בקליניקה היא כיצד לחזק את התקשורת בין ההורים לילדיהם. תקשורת בין הורים לילדים יש לאפיין תחילה במה קורה היום Here and Now ולאן אנו שואפים לקחת אותה. הילדים בני ימינו הם ילדים בעלי מודעות עצמית חזקה ובעלי כושר ביטוי ראוי להערכה. אם בעבר הרחוק, הילדים היו נוהגים להפנים את דעותיהם מחמת הכבוד להוריהם וחששו להתבטא בחופשיות, הרי שהיום התקשורת היא פתוחה וזורמת יותר. כל עוד הילדים משתפים ומדברים, הדבר נפלא ומהווה חלק ניכר מהצלחת התהליך. כאשר שומרים על תקשורת פתוחה עם הילדים משחר ילדותם, הדבר הופך לדפוס משפחתי אשר חוזר על עצמו. על התקשורת להתקיים תמיד מתוך כבוד הדדי אחד לשני. לדעת כיצד ומתי להתעניין בחייהם של הילדים, לתמוך בהם וגם להציב להם גבולות.

כיצד להיות מחנך וחבר של הילד שלך בו זמנית?

הדור של היום הוא דור שמעז יותר, נע במהירות בחסות טכנולוגיות מתקדמות וניזון מתרבות האינסטנט. הכל מהיר יותר, קצר תהליכים, עמוס במידע וקצר סבלנות. הצורך שלנו כהורים לחנך ולהדריך אותם לחיים, אל מול השינויים המהירים, מאלצים אותנו לדבר באותה השפה של ילדינו. תקשורת בין הורים לילדים שהיא תקשורת מיטבית ומכבדת צריכה להתקיים במסגרת של גבולות אותם יש ללמוד להציב. הדרכת הורים מדברת על הצורך בגבולות והדרכים להצבתם תוך שמירה על יחסים בריאים בין ההורים לילדים. ניתן להיות גם הורה מחנך וגם חבר של הילד שלך כל עוד שומרים על כבוד הדדי, גבולות ותקשורת מעצימה. לא תמיד זה קל בעיקר כשהילדים הנמצאים בשלב מרד כל שהוא. חשוב להגיע, להתייעץ ולקבל כלים מעשיים לשיפור התקשורת המשפחתית.

 

תקשורת בין הורים לילדים
5 (100%) 1 vote

לידה שקטה

לא מעט נשים בישראל עברו לידה שקטה ומתמודדות עם השלכותיה. לידה שקטה הנה לידת עובר ללא רוח חיים. מדובר במקרה מצער וכואב שאין דומה לו. גם אם מדובר בעובר שמת מוות טבעי בתוך הרחם, ובין אם מדובר בעובר עם מומים קשים אשר הוחלט להפסיק את ההיריון בגינם, הרי שמדובר באבדן שיש לו השלכות פיזיות ונפשיות. האישה המתמודדת עם הלידה השקטה זקוקה למרחב גדול של הכלה והבנה, אך מנגד, ישנה השפעה אדירה על בן הזוג ועל המשפחה. תמיכה אישית ומשפחתית עשויה לסייע להתמודדות עם האבדן ולצאת מחוזקים לחיים עם המבט קדימה.

לידה שקטה

תמיכה באישה שעברה לידה שקטה

לידה שקטה היא לידה על כל המשתמע מכך אשר בסופה נולד עובר מת. אישה עוברת את כל תהליך הלידה בכדי ללדת את העובר מתוכה, מתמודדת עם המאמץ, הכאב והקושי הפיזי. בתום הלידה, הגוף מתפקד כמו אחרי לידה בכל ההיבטים הפיזיים שלו. נשים רבות מספרות על החוויה הנוראית בצורך להיניק ועל ההבנה כי אין תינוק או תינוקת בחיקיהן בכדי לבצע זאת. מדובר במצב טראגי ומשברי אשר עלול להתדרדר במהירות. ניתן להתמודד אתו באמצעות טיפול בדיכאון. אישה שעברה לידה שקטה זקוקה לתמיכה ולמידה רבה של הזדהות. יש לאפשר לה לכאוב את כאבה ולהתמודד עם האבדן. במקרים מסוימים נשים נמצאות בסביבה שאינה תומכת דיה אשר מאמינה כי הדרך הטובה לצאת ממצב משברי היא חזרה מהירה לשגרה. נוסף למצב הקשה אותו הן צריכות לעכל ולהתמודד עמו, נוספות עליה טרדות היום יום ודרישות לתפקוד מלא. במקרה זה יש מקום לבחון טיפול משפחתי אשר יכול לסייע לכל בני המשפחה להתמודד עם המצב שנוצר, להבין שהוא זמני ולקבל כלים המסייעים לכל אחד מבני המשפחה להתחזק. אישה אחרי לידה שקטה צריכה זמן. זמן עיבוד המקרה, זמן התחזקות פיזית ונפשית והמון תמיכה מבן הזוג, המשפחה הקרובה והסביבה המקיפה אותה.

שלבי ההתמודדות עם לידה שקטה

התמודדות עם לידה שקטה מזכירה במידה רבה התמודדות עם אבל ואבדן. מודל קובלר-רוס מדבר על חמשת השלבים לאבל: הכחשה, כעס, מיקוח, דיכאון וקבלה. נשים חוות את האבדן בעוצמות שונות זו מזו ומגיבות אחרת לכל שלב. הצער הוא כה עמוק ומוציא מהנשים את כל הרגשות בצורה קיצונית. אישה שעברה לידה שקטה, רצוי שלא תתמודד עם זה לבד. רצוי ומומלץ לעבד את התהליך עם איש או אשת מקצוע היכולים להזדהות עם מצבה הנוכחי. טיפול פרטני ומפגש אחד על אחד מסייע לאישה לקבל את המקום הבלעדי לו היא זקוקה, לקבל את התמיכה המקצועית ואת ההכוונה לחיזוק עצמי והתחלה מחדש. חשוב בתהליך זה לשים דגש על שימור הזוגיות עם בן הזוג. האבדן הוא משותף לשני הצדדים ויש מקום לאפשר לבן הזוג לפרוק ולשתף את מכאוביו. החשוב מכל הוא להבין שלא הייתה לנו שליטה על התהליכים הרפואיים והפיזיים אשר התרחשו לנגד עינינו ולדעת שיש מקום לתקווה.

לידה שקטה
5 (100%) 1 vote

טיפול רגשי לילדים

הסקרנות הטבעית הטמונה בילדים גורמת להם להתעניין ולחקור את העולם. הם נולדים עם מידה רבה של סקרנות אשר מנחה אותם לחקות את המבוגרים, לגלות מקומות חדשים, ללמוד ולרכוש הרגלים. הילדים שלנו סופגים הכל ולומדים מאיתנו איך לנהוג ולנתב את חייהם. לרוב, הם יישאו את עיניהם הקטנטנות מעלה אלינו ויחפשו בנו דוגמה ודרך חיים. כאשר מתחיל איזה שהוא סוג של קונפליקט פנימי בין תפישת עולמם ובין סיטואציות מסוימות במציאות חייהם, אנו מבחינים בשינוי בהתנהגות שלהם. כאשר השינוי מחריף קיים מומלץ לבחון טיפול רגשי לילדים.

טיפול רגשי לילדים

מתי צריך טיפול רגשי לילדים

מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ והכוונה לילדים כאשר אנו מבחינים בשינוי לרעה בהתנהגות היום יומית. התנהגות זו יכולה להתפרש בכמה אופנים, אך יש לקחת בחשבון כי כל ילד יגיב ויתנהג אחרת וכי אין מכנה משותף בין המקרים. במקרים מסוימים נראה כי יש ילדים אשר יעדיפו להסתגר בחדרם ובתוך עצמם, יש ילדים אשר יפתחו סוג של הפרעת אכילה ויש שיזיקו לעצמם באופן פיזי.
הטיפול הרגשי יכול לסייע רבות בניתוח נכון של הסיטואציות איתן הילדים הילדים מתמודדים. לא תמיד הילדים מסוגלים לנתח את המציאות כפי שהיא. העולם החווייתי והרגשי שלהם זקוק גם הוא לחישוב מסלול מחדש ולקריאת כיוון. בעל מקצוע רגיש ומיומן יוכל לכוון את הילדים ולתת להם כלים לצאת מהחרדה או המשבר בו הם נמצאים. טיפול בחרדה עשוי להיות יעיל במקרים אלה, בפיתוח חוסן וחוזק אישי אצל ילדים. חשוב לדעת שלבעיה זו קיים פתרון כל עוד ישנו שיתוף פעולה בין הילד למטפל.

שיתוף פעולה משפחתי בתהליך הטיפול

ההצלחה של טיפול רגשי לילדים תלויה לא מעט בהתגייסות משפחתית לנושא. רצוי שגם הילדים וגם ההורים ישתפו פעולה עם הטיפול ויהיו מחויבים לתהליך לצורך פתרון הבעיה. לעתים נגשים לטפל בנושא ספציפי ומגלים כי המקור נעוץ בנושא אחר. טיפול משפחתי יכול לסייע רבות בחשיפת שורשי הבעיה ובמציאת הדרכים לפתרונה.
חשוב להגיע לטיפול במגמה חיובית ובאופטימיות. לזכור כמה אהבה, חינוך לערכים וכלים להצלחה השקענו בגידול הילדים. בהכוונה נכונה ניתן לסייע לילדינו להתמודד עם כל אתגר.

טיפול רגשי לילדים
5 (100%) 1 vote

מהי פוביה חברתית?

ילדים ובני נוער עלולים לחוות בשלב מסוים פוביה חברתית. חרדה או פוביה חברתית היא הפרעת חרדה המתאפיינת בעיקר בפחד, פחד מביקורת, פחד ממצבים חברתיים שונים, פחד ממפגש עם אנשים זרים וכדומה.
החרדה נובעת ממגוון רחב של סיבות ויש לה טריגרים שונים של התפרצות, אך חשוב מאוד לטפל בה ולא להזניח את התופעה מחשש שתלך ותתעצם.
חרדה חברתית, כמו כל סוג של חרדה היא סמן לקושי ולרמת מתח גבוהה העוברים על האדם. היא ניתנת לטיפול ולהתמודדות אשר בסופו של תהליך ניתן לצאת ממנה מחוזקים יותר.

דיכאון אצל ילדים

השפעת אפליקציות בסלולר על פוביה חברתית

בשנים האחרונות נכנסו לשימוש יותר ויותר אפליקציות להעברת מסרים בטלפונים החכמים. אפליקציות אלה הן פופולריות מאוד בקרב ילדים ובני נוער. באמצעותן הם מעבירים מסרים קצרים כגון: קבצי תמונה, קבצי קול (אודיו), סרטונים (וידאו) וטקסטים כתובים.
חלק מהאפליקציות הן גלויות וזהות השולח היא ידועה וחלקן הן אפליקציות אנונימיות. האפשרות לשליחת מסרים פוגעניים באמצעות אפליקציות אנונימיות זמינה לכל אחד בלחיצת כפתור.
הקלות בה נעשה שימוש במילים קשות כלפי ילדים, העלבות, הכפשות ושאר סרטונים במטרה לפגוע ולהשפיל היא בלתי נתפשת. גם כאשר התכנים נעשים ויראליים ומועברים בשניות אחד לשני. התוצאות יכולות להיות הרסניות ולגרום לחרדה חברתית בקרב ילדים ובני נוער. חשוב לחזק את הילדים החשים עצמם נפגעים בטיפול ממוקד מטרה, לתת להם כלים להתמודדות עם המצב ולחזק אותם.

ליווי מקצועי ככלי לחוסן רגשי

אחת הדרכים העשויות להשפיע לטובה על תהליך ההתמודדות עם חרדה חברתית היא ליווי מקצועי הכולל טיפול רגשי בילדים ובבני הנוער. יש לתת לילדים כלים איך להתמודד נכון עם המצב, לחזק אותם מבחינה נפשית ולסייע להם לנתח את המציאות בצורה פשוטה.
לדוגמה: ילד או נערה החשים נפגעים מתכנים פוגעניים שהופצו נגדם ברשת יכולים לשנות את הגישה של הסביבה אליהם על ידי הפגנת חוסן אישי ושלילת המסרים שהופצו. באמצעות הטיפול נבהיר כי אין לנו שליטה על מה אחרים אומרים ועושים, אלה השליטה היא אצלנו. הכוח הוא בידינו למה אנו מוכנים להקשיב ולהכניס לתוך גופנו. נחזק את הילדים כך שייקחו שליטה על הסיטואציה ויהפכו למובילים ולא למובלים.

אשמח להרחיב על הנושא בפגישה אישית אצלי בקליניקה

מהי פוביה חברתית?
5 (100%) 1 vote

חרדה לאחר גירושין בקרב ילדים

לילדים בכל הגילאים ישנה נטייה לפתח חרדה בעקבות גירושין של הוריהם.
חרדה לאחר גירושין בקרב ילדים היא תופעה ידועה אשר לה השלכות רבות.
כאשר בני זוג מחליטים על פירוק התא המשפחתי, חשוב מאוד לבצע את התהליך בצורה שקולה ואחראית.
הכוונה נכונה וליווי מקצועי הם פרמטרים חשובים ביותר הנוסכים בילדים הרגשה של בטחון ושליטה.
בכדי שנוכל לסייע להם לצלוח את המערכה אתה הם מתמודדים, רצוי לזהות את המצב הנפשי בו הם שרויים, לצמצם את מצבי החרדה ואם היא קיימת, לטפל בה עד כמה שניתן.

דיכאון אצל ילדים

דרכים לזהות חרדה לאחר גירושין בקרב ילדים

בין אם תהליך הגירושין הוא בהסכמה הדדית ובין אם הוא נעשה תוך כדי מאבקים הדדיים וקשים, הילדים סופגים את רוח הדברים ומשליכים את הכל על עצמם.
תחושות אלה מביאות לשינוי ניכר בהתנהגות היום יומית של הילדים. לפתע אנו נוכחים בחוסר בטחון ובפחדים שלהם לבצע פעולות שעד לרגעים אלה נחשבו לשגרתיות.
אנו מזהים קושי אדיר בקימה בבוקר למסגרות החינוך ובהתמודדות חברתית, הליכה לחוגים, או להישאר לבד בבית ללא אחד מההורים. טיפול בחרדה נוגע בין היתר גם בצורך ההולך והגובר שלהם בהגנה ובניסיון שלהם שאינו מרפה לחבר בין הוריהם ולאחד אותם מחדש.
באמצעות הטיפול נעניק לילדים תחושת שליטה על חייהם, נכין אותם לעתיד לבוא, היכן יתגוררו, ומה יהיה סדר יומם החדש, ונלמד אותם לא לפחד משינויים.
כאשר החששות הם רבים, החרדות גוברות ככל שאי הודאות בחייהם גדלה. הם חשים שאין פתרון לבעיותיהם ואין מוצא לרגשותיהם.

התמודדות עם חרדה לאחר גירושין בקרב ילדים

הילדים שלנו, נפלאים ונבונים ככל שיהיו, זקוקים יותר מכל להורים חזקים ומאוחדים בדעותיהם. כאשר החוסן האנושי העוטף אותם מתערער, מתערערים גם הגבולות אשר הנחו אותם בחייהם, המסגרת המשפחתית לה היו רגילים ולשגרה.
עם כל הקושי שבדבר, יש לפנות לטיפול משפחתי על מנת להקל על הילדים כמה שיותר.
החרדה קיימת והיא בלתי נמנעת. יש לגייס תעצומות נפש לא מעטות עבור ילדינו בכל לעזור להם לצלוח את תקופת ההסתגלות הלא פשוטה לשינויים שחלים בחייהם.
חלק מהילדים נדרשים לעבור מקום מגורים, להחליף בתי ספר ולהתנתק מחבריהם. זוהי מעמסה אדירה עבורם המוסיפה משקל כבד על החרדות שנוצרו.

חרדה לאחר גירושין בקרב ילדים
5 (100%) 1 vote

דיכאון אצל ילדים

הילדים שלנו הם האוצרות היקרים לנו ביותר. אנו כהורים מרגישים צורך עז לגונן עליהם ולשמור עליהם מכל פגע.

התנהגות הורית זו היא טבעית ומתבקשת כאשר אחד מילדינו חווה קושי. אך ההורים, מעורבים בחיי הילד ככל שיהיו, לא תמיד יכולים לזהות דיכאון אצל ילדים.

הרצון העז של ההורים להבין מה עובר על הילד והרצון לסייע לו, מהווים את הצעד הראשון לטיפול.
הדבר המידי והנכון לעשות הוא לקבוע פגישה עם מטפל מוסמך בסביבה ניטרלית.

להמשיך לקרוא דיכאון אצל ילדים

דיכאון אצל ילדים
5 (100%) 2 votes

טיפול זוגי, פסיכותרפיסטית, טיפול בחרדה