התמודדות עם אבדן

הערב, עם כניסתו של יום הזיכרון לחללי צה"ל ומערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה, כולנו מרכינים ראש ומתייחדים עם אלה שאינם איתנו. אנשים יקרים וטובים אשר הלכו לעולמם בטרם עת על הגנת המולדת ואלה שחייהם נלקחו מהם בנסיבות טרגיות. אנחנו, אלה שנשארנו כאן לא שוכחים את יקירנו שנפלו ומנהלים מאבק פנימי תמידי. התמודדות עם אבדן בסדר גודל זה מעלה שאלות ומשאירה אותנו בעיקר חסרי אונים.

התמודדות עם פחד וחרדה

התמודדות עם אבדן, אבל ושכול

בימים האחרונים אנו שומעים ומכירים את משפחות השכול. מעגל שלצערנו הולך ומתרחב. עם מציאות מדינית וביטחונית מורכבת בה אנו חיים, יוצא שכל אחד מאיתנו מכיר או שמע על מישהו שאיבד מישהו. לא כולם מסוגלים להבין ולהכיל את גודל הצער והכאב שהמשפחות מתמודדות איתן יום יום ושעה שעה. התמודדות עם אבדן היא תהליך לא פשוט, אך חשוב לא לשקוע בדיכאון שאינו מאפשר לכם לתפקד. ישנם כלים בהם ניתן לסייע לכל מי שמתמודד עם אבדן. טיפול פרטני הוא מקום בו ניתן להביא לידי ביטוי את הכאבים ואת הקושי. התמודדות עם אבל לכשעצמה עוברת דרך מספר שלבים, אותם ניתן לעבור בטיפול פרטני אישי, אחד על אחד. חשוב לזכור כי אתם לא לבד ולדעת לבקש את העזרה המקצועית שאתם זקוקים לה. תפקידנו כחברה וכסביבה תומכת הוא לסייע לאנשים המתמודדים עם אבדן, לתת להם יד ולהראות להם שהחיים הם חזקים מהכול.

להשתדל לא לשקוע לדיכאון

כל מי שחווה אבדן יודע כי הכאב הוא קשה מנשוא. הכאב אינו עובר והגעגוע לאדם שאהבנו לא מפסיק לרגע. לכל אחד דרכים משלו להתמודדות עם אבדן. יש מי שמבין כי החיים הם מתנה ויוצא לחגוג אותם במלוא העצמה ויש מי ששוקע לתוך דיכאון קשה. התמודדות עם אבדן היא שונה מאדם לאדם וקשורה במצבו הנפשי, מצבו התודעתי והחוסן האישי שלו. כאשר אתם מזהים בעיה של נפילה לתוך דיכאון כדאי ורצוי לפנות כמה שיותר לטיפול. טיפול בדיכאון על ידי איש מקצוע מנוסה יכול לסייע לכם להתחזק בדיוק בנקודת השפל בה אתם נמצאים, להרים את הראש ולהבין כי החיים חייבים להמשך למרות הכל.

לתיאום פגישה אישית חייגו: 052-8029922

התמודדות עם אבדן
5 (100%) 1 vote

חזרה לשגרה – האם זה רע?

אנו עסוקים כל העת בשגרת חיים לא פשוטה. לעתים היא רווייה במתחים ובלחצים המקשים עלינו את ההתנהלות היום יומית. השגת יעדים במקום העבודה, התמודדות על תפקיד, אתגרים בזוגיות ועם הילדים, כל אלה הם רק חלק מהקושי אותו אנו עוברים ביום יום. כאשר אנו יוצאים לחופשה ארוכה וממושכת, מטען גדול וכבד יורד מעלינו. באופן טבעי, אנו רוצים לשמר את התחושה הזאת מבלי לחשוב על חזרה לשגרה. 

לשמור על שפיות

חזרה לשגרה אחרי החגים

כאשר אנו מדברים על "אחרי החגים" אנו מתייחסים לרוב לחגי תשרי ולפסח. כנהוג במדינת ישראל, מועדים אלה בשנה מתאפיינים בימי חופשה ארוכים מהרגיל. המסגרות החינוכיות אינן פועלות, מקומות העבודה מקצרים את ימי הפעילות ולרוב, אנו נוהגים לנצל את ימי החופשה העומדים לרשותנו. נוצר מצב מעניין בו כל המשפחה נמצאת יחד כל הזמן, דבר שאיננו מורגלים אליו. הגעגוע ותחושת החסך הם עצומים ואנו מייחלים לתקופת החגים בכדי להשלים את החסר עם הילדים ועם יתר בני המשפחה. יש הנוטים לפתח דיכאון כאשר השגרה מופרת. טיפול בדיכאון יכול לסייע למי שסובל מדיכאון בחגים עצמם. לאחר החגים, חזרה לשגרה עלולה להיות קשה עבור מי שלא הספיק לנוח ולהתאוורר. הרצון להספיק ולחוות חוויות עם הילדים אל מול תחושת הזמן ההולך ואוזל, גורמים לנו להבין כי אנו מוכרחים לבצע שינוי בניהול הזמן שלנו. חזרה לשגרה אחרי החגים היא מעין התעוררות למציאות בה אנו מבינים כי מותר לנו גם לעבוד וגם ליהנות.

החלטות חדשות עם חזרה לשגרה

חג הפסח שזה עתה הסתיים, היה מלווה בלא מעט מפגשים משפחתיים. מפגשים אלה מטבעם הם מורכבים וטעונים. ישנם יחסים מורכבים עם המשפחות המורחבות המשפיעים על מערכת היחסים הזוגית. דוגמה לכך הם יחסי כלה וחמות, אי קבלת בן או בת הזוג במשפחה הגרעינית וכיוצ"ב. חשוב מאוד להביא את הסוגיות המורכבות הללו לטיפול משותף. טיפול זוגי מאפשר לשני בני הזוג לשחרר מועקות, מתחים ותסכולים אשר הצטברו לפני החגים ובמהלכם. חזרה לשגרה טובה ונכונה מאפשרת לכם לעמוד בהחלטות חדשות אותן קבלתם עם עצמיכם לעתיד לבוא. 

חזרה לשגרה – האם זה רע?
5 (100%) 1 vote

התמודדות עם פחד וחרדה

אנחנו כבני אדם מתמודדים לכל אורך החיים עם סיטואציות מורכבות יותר ומורכבות פחות. כל אחת מהן מעצבת את אישיותנו ומוסיפה נדבך על נדבך לבגרות שלנו. לעתים, המציאות אתה אנו נאלצים להתמודד גוברת על מה שנראה לנו שאנו מסוגלים להכיל כגון התמודדות עם פחד וחרדה. פחדים וחרדות יכולים להופיע בכל מיני שלבים בחיים. כל אחד מגיב אליהם אחרת. חשוב להכיר בעובדה כי יש יד מקצועית מכוונת שיכולה לסייע לכם להתמודד עם נושא זה.

טיפול בדיכאון

התמודדות עם פחד וחרדה בעימות ביטחוני

השבוע שוב נחרדנו ממספר רב של אזעקות צבע אדום ביישובי חוף אשקלון, שדרות ויישובי עוטף עזה. מציאות בלתי נסבלת של התראות אשר יש בהן סכנה קיומית של ממש. הידיעה שיש מספר שניות ספורות לתפוס מחסה מעצימה את תחושת הפחד והחרדה. צלילי האזעקות, הדי הפיצוצים ותחושת חוסר האונים, כל אלה גורמים להפרת השגרה ולחוסר שקט פנימי. לרעשים וללחצים אלה השפעה ישירה על כולנו. מצב של חרדה מצריך טיפול בחרדה, טיפול פסיכותרפיסטי מקצועי המסייע במקרים של התמודדות עם פחד וחרדה. קשה מאוד להכיל את הדאגה האישית לחיינו ולחיי משפחתנו באירועים כאלה. עלינו המבוגרים האחראיים מוטלת המלאכה להיות חזקים ולהישאר בשליטה בכדי שהילדים יוכלו להרגיש שהם מוגנים ובטוחים. 

פחד, חרדה ופוסט טראומה

גם כאשר אנו חושבים כי הצלחנו להתמודד עם פחד וחרדה קיומית אשר חלפו, נותרים בנו הזיכרונות והצלקות מהאירוע. לפעמים יש איזה שהוא טריגר שמציף מחדש את החרדות. זה יכול להיות קול מנוע של אופנוע שפתאום עבר ברחוב שמזכיר לנו תחילתה של אזעקה עולה ויורדת, או שיר ברדיו שמתחיל בצלילים צורמים המחזירים אותנו לחוויה ולפחד. רגשות אלה מובנים ומוסברים לנו בהיגיון אך אסור לאפשר להם לנהל אותנו. טיפול ממוקד מטרה יכול לסייע לנו לטפל בבעיה ספציפית כאשר אנו חשים שהיא מפריעה לנו לנהל את שגרת חיינו. התמודדות עם פחד וחרדה פוגשת אותנו בכל מיני רגעים גם כאשר אנחנו לא מוכנים להם. על כן, חשוב לקבל כלים באמצעות ייעוץ מקצועי והכוונה כיצד להתמודד עם מצבי פחד וחרדה.

אשמח להיפגש אתכם ולסייע לכם להתמודד עם מצבים זהים או דומים. לפרטים ולמידע נוסף חייגו: 052-8029922

 

התמודדות עם פחד וחרדה
5 (100%) 1 vote

איך לעבור את החגים יחד בלי לריב

חג הפסח מגיע ממש עוד מעט ואתו הלחץ מהמחויבויות המשפחתיות עם מי לבלות את ערבי החג. על אף שבחג זה ישנם שני ערבי חג, אנו שומעים מחברים, מאחים ומקרובי משפחה על מריבות אדירות בין בני הזוג שעיקרן אצל איזו משפחה לחגוג את ערב ליל הסדר. גם בפסח, חשוב לעבור את החגים יחד ללא מתחים וללא מריבות. ניתן לעמוד בכל המחויבויות המשפחתיות וגם ליהנות מחופשה משפחתית מבלי לקלקל את הקשר הזוגי.

בגידה שהתגלתה במקרה

לעבור את החגים יחד ולהישאר שפויים

חגי ישראל רוויים בלא מעט מתחים ולחצים. במיוחד בשני החגים העיקריים בשנה: ראש השנה ופסח. האמת היא, שזה ממש לא מוכרח להיות כך. ניתן לעבור את החגים יחד ולהישאר שפויים. כמו כל סיטואציה בחיים רצוי להיערך לימים המאופיינים במשפחתיות יתר באמצעות תכנון מוקדם. כאשר מזהים "מוקשים" או סיטואציות הצפויות להיות בעייתיות לאחד מבני הזוג, חשוב לקבוע פגישת טיפול זוגי ולהציף את הבעיה. כאשר מודעים לקושי ויותר מכך אף צופים אותו, ניתן לצלוח את החגים עם התחשבות והכלה. לעתים, רק הכרה בקושי של אחד מבני הזוג ועצם ההבנה מסייעת לעבור את ערב החג ביתר קלות. לעתים נדרש טיפול מעמיק יותר. החשוב ביותר הוא לא להשאיר את המצב ליד המקרה. יש להגיע מוכנים ולתמוך אחד בשני.

אפשר לעבור את החגים יחד וליהנות מהם

החגים מהווים הזדמנות נדירה לצאת משגרה וליהנות מאווירה חגיגית לאורך זמן. אנו נערכים המון לקראת החגים: מנקים, מסדרים, עורכים קניות, חושבים על תפריטים, אך מה עם הניקיון לנשמה? מה עם ההיערכות הנפשית? ישנם לא מעט אנשים שמרגישים תחושות של מצוקה בחגים ומעדיפים את השקט שלהם מבלי להיות נוכחים בכל מיני מפגשים משפחתיים. טיפול פרטני יכול לסייע בחיזוק ההערכה העצמית והביטחון העצמי של כל אחד מאיתנו. אנו שומעים רבות על קונפליקטים בין כלה לחמות, בין בני זוג לילדים מזוגיות קודמת ועוד דוגמאות. על-ידי היערכות מוקדמת לכל הנושא המשפחתי בחגים, ניתן ליהנות מאווירת החג, מהחופש ואפילו לצאת מחוזקים ומאוחדים יותר. החגים עושים לנו טוב, בואו נהנה מהם ביחד. 

אשמח לסייע גם לכם להיערך לתקופת החגים
לתיאום פגישת ייעוץ חייגו: 052-8029922

איך לעבור את החגים יחד בלי לריב
5 (100%) 1 vote

אלימות כלפי ילדים

לאחרונה היינו עדים למקרה המזעזע בו אב רצח את בנו ושם קץ לחייו. סיפור טרגי וקשה אשר גורם לכולנו לנוע באי נוחות על הכיסא כאשר שומעים אותו. על פי הפרסומים שעלו בתקשורת עושה הרושם כי מדובר במשפחה נורמטיבית וכי אף אחד מקרובי המשפחה לא ראה רמזים לגילויי אלימות כלפי ילדים או האישה. מקרה זה, כמו מקרים נוספים רבים, מעלה סימני שאלה רבים בנוגע להתנהגות אלימה כלפי ילדים בתוך המשפחה. 

בגידה שהתגלתה במקרה

אלימות כלפי ילדים בתוך המשפחה

ילדים קטנים הם חסרי הגנה אל מול אלימות הורית כלפיהם. לצערנו, אנו שומעים על יותר ויותר מקרי רצח של ילדים במשפחה כאקט של ענישה של אחד מבני הזוג. כאשר זוג נקלע למשבר זוגי או מבוי סתום בתהליך הפרידה או הגירושין, ככל הנראה הרצון לנקום ולהכאיב לזה לזה מעביר את אחד מבני הזוג על דעתו. ישנה חשיבות עצומה לטפל בבעיות על ידי טיפול זוגי בכדי לא להגיע למצב של איבוד שפיות זמנית או ביצוע מעשים קיצוניים כגון רצח והתאבדות. 

לתיאום פגישת ייעוץ השאירו פרטים או חייגו: 052-8029922כיצד להימנע מתופעת אלימות כלפי ילדים

אלימות כלפי ילדים היא תופעה אסורה שיש לעקור אותה מהשורש. הורה מכה או מתעלל נפשית בילדיו צריך להבין שיש לו בעיה ולטפל בעצמו. יש היום תכניות רבות לטיפול באלימות בתוך המשפחה ולטיפול בשליטה בכעסים. טיפול פרטני לאדם כזה יכול לסייע רבות בהתמודדות עם כעסיו ועם תסכוליו. הדרך הטובה ביותר ללמוד שליטה עצמית היא ההבנה שאין להשליך את הזעם האישי על הילדים וכי הם אינם הבעיה ואינם מהווים הפתרון לבעיה. הפגנת אלימות כלפי חסרי ישע רק מעצימה את מעגל האלימות הזדוני ואינה מטפלת בבעיה עצמה. יש לגלות אחריות אישית ולהקדים את הטיפול כמה שיותר מהר.

טיפול באלימות במסגרת משפחתית

ישנם מקרים בהם בעיות בתוך המשפחה מובילות לאלימות. כאשר מצב כזה מתרחש, כל המשפחה נפגעת קשות. אלימות בתוך המשפחה פותרים באמצעות טיפול משפחתי. יש לתת חשיבות עליונה לטיפול בבעיות כאשר הן נוצרות ולפתור מחלוקות וסכסוכים למען הבריאות הנפשית של כל בני המשפחה. נוסף על כך, השילוב של הטיפול הפרטני והטיפול הזוגי עם הטיפול המשפחתי עשוי לסייע לפתור את המשברים, לצאת מהם מחוזקים והחשוב מכל, למנוע מקרים של אלימות כלפי ילדים בתוך המשפחה.

אלימות כלפי ילדים
5 (100%) 1 vote

לשמור על שפיות

מציאות חיינו מזמנת לנו לא מעט אתגרים בכל מיני תחומים. הלחץ התמידי בו אנו שרויים מוציא מאתנו לעתים התנהגויות פחות רצויות. העולם כולו מהיר יותר, דורש יותר ואנו נדרשים לעמוד בקצב מסחרר אחרת ניוותר מאחור לא מעודכנים חלילה במתרחש. מציאות זו מצריכה דרכים לשמור על שפיות חיינו בכל מיני היבטים. החשיבות למצוא את הדרכים והמקומות המתאימים להשיב את השלווה לחיים, מאפשרת לנו נשימה טובה וחוסן אישי.

לשמור על שפיות ולהישאר אתה

כיצד לשמור על שפיות ולהישאר אתה

לכל אחד מאיתנו מערכת רגשות, ערכים וצרכים שונה. כל אחד מאיתנו בנוי אחרת. במהלך החיים אנו נתונים להשפעות וללחצים שונים מצד הסביבה שלנו, מבני המשפחה ובעבודה. גם טרנסג'נדרים, הומוסקסואליים ולסביות הנם בעלי דחפים וצרכים שונים. הם וגם אנחנו זקוקים לחוויה של שייכות בכדי להרגיש חלק ממשהו משמעותי. אם כך, כיצד בכל זאת ניתן לשמור על שפיות ולהישאר מי שאנחנו?
חשוב מאוד להקפיד על החלוקה האישית של משאבים האישיים שלנו. בעזרת טיפול פרטני נבחין כי כאשר אנו מזדהים עם סבלו של חבר או של בן משפחה ונרתמים לעזרתו, חשוב לשמור מהכוחות שלנו גם לעצמנו. הדרך שבנתינה ללא גבולות עלולה לגרום לנו למצוא את עצמינו חלשים ומרוקנים מאנרגיות. 

לשמור על שפיות ועל תחושת האושר

השאיפה לתחושת האושר האישי היא משאת לב ונפש של כל אדם באשר הוא. רבים חקרו את הדרך אל האושר והאופן להשיגו נתפס בגדר סוד כמוס. אני סבורה שהסוד לאושר האישי הוא לעשות את מה שעושה לך טוב ועוזר לך לשמור על שפיות, מבלי לפגוע בעצמך או בחוק. מחקרים גילו כי נתינה וקבלת האחר מקנים מידה של ביטחון ושל אושר. לפעמים ההשוואה של עצמינו לאחרים מותירה אותנו במצב של ביטחון עצמי נמוך ומתוסכלים. ההבחנה של הפערים בין הרצוי והמצוי בחיינו משאירה בנו חלל גדול. מכאן הדרך לתחושת דיכאון מהירה. טיפול בדיכאון מחדד את היכולת שלנו להישאר מי שאנחנו ולחיות בהרמוניה עם עצמינו ועם הסביבה. הכי חשוב להיות מאושרים כי את זה לא קונים בכסף אלא בהכלה בסובלנות רגשית ובהכרה שכולנו רקמה אנושית אחת.

לשמור על שפיות
5 (100%) 1 vote

איך לשמור על קשר זוגי חברי?

ניהול קשר זוגי הוא מלאכה בלתי פוסקת. ההשקעה לא נגמרת בשלב ההיכרות הראשונית, לפחות לא אמורה להיות כך. בכדי לשמור על הניצוץ ועל הריגוש בקשר הזוגי, יש להתייחס לכך כדבר בעל חשיבות מרובה. שמירה על קשר זוגי חברי מצריכה לא מעט פעולות. תשומת הלב והקדשת הזמן לבן או לבת הזוג, שומרת על הגחלת הבוערת בקשר הזוגי. כאשר הקשר הזוגי הופך לקשר של נישואין, ישנו משקל עצום בצורך לבנות קשר חברי אינטימי בזוגיות.

טיפול בחרדה לאחר לידה

חשיבותו של קשר זוגי חברי 

כאשר מערכות יחסים נכנסות לשלב השגרה היום יומית והשוחקת, מתחיל תהליך של הרגל ביחסים. ישנם הרגלים טובים וישנם הרגלים ההופכים את הקשר למשעמם ונטול ריגושים. בכדי להפוך חיי נישואין משעממים לחיי נישואין מרגשים, צריך תחילה להכיר בעובדה שהשעמום בקשר הוא דבר לא בריא. כאשר אחד מבני הזוג חש שהוא משתעמם בזוגיות, יש לדאוג שהקש הזוגי יישאר חברי, וליצוק בו כמה שיותר אינטימיות. ישנם לא מעט זוגות אשר אבדו את הכיוון או את הדרך וזקוקים ליד מכוונת בבניית קשר חברי אינטימי בזוגיות. טיפול זוגי מסייע לזוגות לחזור ולחוש את התחושות של התאהבות ראשונית, הפינוקים הקטנים והמחוות הגורמות לכל אחד מבני הזוג להרגיש נאהב ורצוי. חשוב לעבוד על חברות טובה בין שני בני הזוג ולתת מקום להקשבה אמתית וכנה בכל מה שעובר עליכם כזוג. יש להכיר בעובדה כי האדם כישות עצמאית מתפתח ומתעצב כל הזמן בהתאם לאירועים בחייו. ההתאמה הנדרשת בין שני בני הזוג נוכח ההתפתחויות הללו, מחזקת את הקשר הזוגי והחברי לאורך שנים.

טיפים לשמירה על קשר זוגי חברי

חשוב לזכור כי מעבר לכל המחויבויות היום יומית, הטיפול והדאגה לילדים, קשיי הפרנסה והשגרה השוחקת, ישנה זוגיות שנבנתה מהיכרות ראשונית ומבחירה אישית. אין להזניח אותה או להתייחס אליה כמובנת מאליה. קשר זוגי חברי הוא כמו גינה אשר יש להשקותה, לטפח אותה ולדאוג לכל צרכיה. כאשר הילדים גדלים ופורחים מהקן המשפחתי, נותרים שני בני הזוג יחד. לעתים יש צורך בתחזוקת הקשר על ידי פגישות סדירות עם מטפלת זוגית. יש לכך חשיבות עצומה בלקיחת פסק זמן ממירוץ החיים ולהתמקד בחברות, לדבר על האינטימיות בקשר ולשמר את הזוגיות.

איך לשמור על קשר זוגי חברי?
5 (100%) 1 vote

בגידה שהתגלתה במקרה

אנו שומעים על יותר ויותר מקרים של בגידה שהתגלתה במקרה על ידי אחד מבני הזוג. מטבע הדברים עצם הגילוי הוא קשה וכואב. המניעים המובילים לבגידה הם שונים מזוג אחד למשנהו. השאלה הגדולה הנשאלת היא, האם ניתן להתגבר על על כך ולשקם את מערכת היחסים הזוגית? יש הסוברים שהכאב קשה מנשוא בכדי לחשוב על צעד שכזה ויש המוכנים לקחת את המקרה הזה צעד אחד קדימה.

גישור משפחתי

טיפול זוגי בעקבות בגידה שהתגלתה במקרה

בעידן הטכנולוגי המתקדם של היום, רוב הבגידות מתגלות במקרה. מסרים שעברו באפליקציות היכרויות, הודעות בטלפונים הניידים ואיתור מיקום הם רק חלק מהאמצעים בהם המקרים מתגלים בפתאומיות. לעתים קיימים רמזים מטרימים כגון התנהגויות משונות של אחד מבני הזוג, המאותתים לנו על התפתחות צפויה. דרכן אנו מנסים לגלות את המתרחש ונוכחים כי התרחשה בגידה שהתגלתה במקרה. בעבר היה נהוג יותר להתייחס בחומרה לבגידה שהתגלתה במקרה ולפרק את מערכת היחסים. היום, אנשים נוהגים אחרת ממה שנהגו בעבר והם אינם ממהרים להתגרש. קיימת מגמה של שיקום הקשר הזוגי באמצעות טיפול זוגי בו שני בני הזוג לוקחים חלק פעיל. לעתים בגידה היא רק איתות למה שכבר לא עובד בקשר הזוגי ומהווה קרש הצלה ובסיס לזוגיות טובה יותר.

היום שאחרי בגידה שהתגלתה במקרה

אנשים רבים עוברים זעזוע עמוק בעקבות גילוי מקרה הבגידה מצד בן או בת הזוג. כאשר בוחנים את המניעים למקרה מבינים כמה דברים. לעתים הקשר הבנאלי בין בני הזוג מוביל את אחד מבני הזוג לחפש ריגושים מחוץ למערכת היחסים הזוגית. לעתים קיים הצורך לזעזע את אחד מבני הזוג ולנסות לגרום לו לתת יותר תשומת לב. לפעמים, זו מעידה הקטנה הנובעת מדופמין הגורם לתחושת אושר רגעית המובילה להחלטות מוטעות. טיפול פרטני יכול לתת מקום לביטוי אישי ולהצפה של תחושות ורגשות בעקבות הבגידה. בעזרת הטיפול הפרטני ניתן לנתח דפוסי התנהגות, להבחין בטעויות ולהכיר בתוצאות של מעשים מסוימים. בנוסף לכך הטיפול מאפשר לכל אחד מבני הזוג להתחזק ולהגיע מפויסים יותר לשיקום הקשר הזוגי בניהם. 

מתמודדים עם בגידה שהתגלתה במקרה?
צלצלו אליי: 052-8029922

 

 

בגידה שהתגלתה במקרה
5 (100%) 1 vote

טיפול זוגי אפקטיבי

טיפול זוגי עבור זוגות הנקלעים למשבר בזוגיות, יכול להוות קרש הצלה ליחסים ביניהם. זוגות רבים המתחילים את היחסים ביניהם מתוך התאהבות גדולה, חווים לא מעט שינויים לאורך השנים המשפיעים על היחסים הזוגיים. מעבר להתפתחות הטבעית ולצמיחה האישית שכל אחד מבני הזוג עובר עם השנים, גם המערכת הזוגית עוברת שינויים וטלטלות. טיפול זוגי אפקטיבי הוא טיפול זוגי על כל גווניו, המנתח תהליכים ומלמד את שני בני הזוג דרכים להתמודדות.

טיפול זוגי - ד"ר ליאת ברש

מתי צריך טיפול זוגי אפקטיבי?

האדם מטבעו הוא יצור אנושי המורכב מרגשות, מחשבות ותכונות אישיות. חלק מהתכונות הן תכונות מולדות וחלקן נרכשות עם השנים. אדם נולד עם תכונות אופי גנטיות המגדירות את אופיו ואת האישיות שלו. גם החוויות שהאדם עובר בחייו מסייעים לבגרותו, ויש להן השפעה ניכרת על ההרגלים שלו והתנהגויות מסוימות. גבר או אישה, מורכבים ממכלול של תכונות אופי והרגלים איתם הם מתנהלים בחייהם האישיים. כאשר פוגשים בן או בת זוג ובוחרים לחיות יחד, נוצר מצב מעניין בו ישנו שילוב מוצלח יותר או מוצלח פחות של סך כל המרכיבים הייחודיים של שני בני הזוג. במקרים בהם במערכת היחסים ישנן התנגשויות, בלבול וכאשר לא מוצאים עוד שפה משותפת, יש לפנות לטיפול זוגי. טיפול זוגי אפקטיבי מסייע לנתח את המציאות בצורה הבהירה לשני הצדדים ונותן כלים מעשיים להתמודדות טובה עם המצב וליציאה מהמשבר.

ממשבר לתקווה

כאשר הזוגיות נמצאת בתוך מצב של משבר, הדרך הטבעית והמידית היא ליפול לתוך ייאוש ולהרים ידיים. ישנם לא מעט אנשים אשר מוותרים ובורחים כאשר המציאות היא קשה מנשוא. הטיפול הזוגי מעודד את הגדולה של כל אחד מבני הזוג להתעלות על משברים ולראות את התקווה שביחסים. לעתים קיים הצורך לחזק את אחת החוליות בקשר באמצעות טיפול פרטני. הטיפול הפרטני על כל גווניו יכול לעודד את אחד מבני הזוג המרגיש זקוק ליותר פוקוס ביחסים. החיזוק הזה עשוי לסייע בהתמודדות עם המערכת הזוגית. כאשר אחד מבני הזוג מרגיש שהוא חלש יותר, חשוב מאוד לחזק אותו בכדי לשמור על מאזן הכוחות הטבעי בזוגיות.

לתיאום פגישה לטיפול זוגי אפקטיבי חייגו: 052-8029922

 

 

טיפול זוגי אפקטיבי
5 (100%) 1 vote

נישואים שניים

לאחר פירוק של מערכת זוגית ופרידה מקשר של נישואין, עולה לא אחת השאלה האם אחד מבני הזוג ימשיך הלאה לנישואים שניים. הידיעה כי משהו לא עבד בפרק א' והוביל לפרידה, מעיבה על האומץ לפתוח פרק ב'. נישואים שניים הם הם השלב בו התקווה והאומץ לשינוי עולים על כל פחד וחשש. גם בנישואים שניים יש לא מעט התמודדויות הן רגשיות והן חינוכיות. כאשר במערכת יחסים החדשה מעורבים גם ילדים מהנישואים הראשונים, האתגר הוא גדול יותר.

טיפול בחרדה חברתית

נישואים שניים בסימן של תקווה

לאחר הגירושין, כל אחד מבני הזוג עובר חוויה אישית עם עצמו. ישנו תהליך עמוק של בחינה מעמיקה, ניתוח תהליכים ומסקנות. יש הלוקחים אחריות ויש את המאשימים. יש היוצאים נפגעים יש היוצאים נשכרים. כך או אחרת, לעתים הצורך לחיות בזוגיות טובה, מכילה ומכבדת עולה על כל עצב ומכאוב. אנו רוצים לראות תקווה ואת הרצון להצליח בקשר של נישואים שניים. בשל המורכבות של קשר שכזה, מאוד מומלץ לשלב טיפול זוגי. תפקידו של הטיפול הזוגי הוא לסייע לשני בני הזוג לתאם ציפיות בנוגע לחייהם המשותפים החדשים. באמצעותו ניתן להגדיר גבולות גזרה בסוגיות חינוכיות כלפי הילדים שאינם הילדים הביולוגיים של אחד מבני הזוג. ההתמודדות הרגשית המשותפת מסייעת לפתרון בעיות שעולות וצפות עם האתגר של נישואים שניים.

דילמות בחינוך הילדים בנישואים שניים

נישואים שניים מזמנים לנו לא מעט אתגרים ובפרט כאשר מעורבים ילדים מנישואים ראשונים. לילדים מפרק א' קשה מאוד לקבל את בן הזוג או את בת הזוג של אחד מהוריהם. נוסף על כך, כאשר משני צידי המתרס מעורבים ילדים, העצמה בהתמודדות היא עזה. יש לחלק את הקשב בין בן או בת הזוג החדשים, הילדים הביולוגים שלך והילדים הביולוגים של בן או בת הזוג החדשים. אז, איך כל זה עובד? עם המון רצון טוב, אמונה, אהבה וטיפול משותף. טיפול משפחתי במקרה זה יכול מאוד להעצים את המשפחה כולה. בטיפול מסוג זה, כל פרט במשפחה החדשה זוכה להתייחסות. קולו נשמע, טענותיו ורצונותיו צפים ונשמעים. אנו מדברים על מציאות מורכבת, אך זהו תהליך ארוך של קבלה והכלה. התמודדות נבונה עם כלים מעשיים וליווי מקצועי, עשויה להוביל את פרק ב' בחייכם לפרק מוצלח עם המון סיפוק ואושר.

נישואים שניים
דרג את התוכן

טיפול זוגי, פסיכותרפיסטית, טיפול בחרדה