חרדת בחינות בקרב בני נוער

חרדת בחינות מאופיינת לרוב במצוקה נפשית לקראת המבחנים ותוך כדי המבחנים. החרדה עלולה להופיע בגיל מוקדם ובמידה ולא מטפלים בה כפי שצריך באמצעות טיפול בחרדה, הבעיה עלולה להחריף ואף להתפשט בתחומים נוספים שאינם קשורים לבחינות.

להמשיך לקרוא חרדת בחינות בקרב בני נוער

חרדת בחינות בקרב בני נוער
דרג את התוכן

הסיכונים במעבר לזוגיות פתוחה

במערכת יחסים ארוכת שנים עלול להיווצר הדחף והחשק להתנסות בעולמות חדשים, בן הזוג שלכם עלול להתעורר עם ההחלטה שהוא מעוניין להתנסות עם אנשים אחרים במיטה למעט אתם  ויחד עם זאת לשמר את מערכת היחסים בניכם או לעומת זאת, שנכם הגעתם להחלטה שאתם מעונינים בריגושים וחידושים יחד עם פרטנרים נוספים.

להמשיך לקרוא הסיכונים במעבר לזוגיות פתוחה

הסיכונים במעבר לזוגיות פתוחה
דרג את התוכן

זוגיות פרק ב' עם ילדים

כיום אחוזי הגירושין במדינת ישראל הם נורא גבוהים, אך למרות זאת קיים הצורך הבסיסי והאנושי של כל אדם לזוגיות ואהבה. פרק ב' בחיי הזוגיות מורכב ממשפחות שהתפרקו והורכבו מחדש, לרוב לאחד מבני הזוג יש ילד אחד ויותר.

להמשיך לקרוא זוגיות פרק ב' עם ילדים

זוגיות פרק ב' עם ילדים
דרג את התוכן

תקשורת נכונה בין הורים לילדיהם המתבגרים

להיות הורים לילדים מתבגרים, זהו לא הדבר הכי פשוט שיש. במהלך גיל ההתבגרות, ילדינו עדיין מגבשים את זהותם, לומדים על עצמם בכל יום דברים חדשים ועם זאת חלים בגופם שינויים הורמונליים, מצבי רוח משתנים ולרוב חוסר רצון לפתח איתנו, ההורים שיחות יותר מדי עמוקות. אנו מאוד רוצים להיות מעורבים בחיי ילדינו, אך במקרים רבים הצד השני פחות מראה עניין ואנו מאבדים את הדרך בלייצר תקשורת בינינו לבין ילדינו המתבגרים.

כל הורה רוצה את הטוב ביותר עבור הילד שלו, אנו מאוד רוצים שילדינו יקבלו החלטות נבונות, עבור העתיד שלהם, אך במקרים רבים אנו לא מצליחים לפתח תקשורת נכונה מול ילדינו המתבגרים ורוב השיחות נגמרות בטריקת דלת וטון לא נעים.

 

איך מייצרים תקשורת נכונה בין הורה לילדו המתבגר?

על מנת ליצור תקשורת נכונה בין הורה לילד, יש לעבוד על האמפתיה בקשר.  הורה צריך להיות קשוב לרגשות של ילדו, לקבל אותו ולעודד אותו. מעורבות ההורים בחייהם  של ילדיהם הינה חשובה ומאוד רצויה ועם זאת יש לכבד את מרחבו האישי של הילד. באמצעות הדרכת הורים תוכלו לקבל כלים חשובים, איך ליצור תקשורת נכונה, בריאה ונעימה בינכם לבין ילדיכם המתבגרים.

 

הכירו אחד את השני טוב יותר באמצעות פעילויות משותפות

דרך טובה ליצור תקשורת נכונה בין הורה לילדו המתבגר, היא כניסה לעולמו באמצעות פעילויות משותפות יחדיו. כשאתם יוצאים לבלות יחד, רק שניכם אחד על אחד, זוהי הזדמנות מעולה להכיר לעומק יותר את ילדיכם וגם הם יוכלו לגלות עליכם דברים חדשים. יציאה משותפת מחוץ לבית יוצרת אווירה שונה מהאווירה שבבית, יותר משוחררת וכיפית ומאפשרת לילדיכם להיפתח ולדבר אתכם על נושאים עמוקים, שלא הצלחתם לפתוח בשיחות בביתכם. 

במידה ואתם מרגישים שאיבדתם את הדרך ואתם רוצים ללמוד איך לגרום לילדיכם להיפתח אליכם ולפתח עמכם שיחות בצורה בריאה ונכונה, אני מזמינה אתכם להגיע אליי להדרכת הורים, בה נלמד דברים חדשים ותקבלו כלים להתמודדות עם ילדיכם וליצירת קשר בריא ונכון.

לתיאום פגישה עמי חייגו: 052-8029922

תקשורת נכונה בין הורים לילדיהם המתבגרים
דרג את התוכן

חרדות שכיחות בקרב בני נוער

גיל ההתבגרות עלול להיות תקופה לחוצה המשתלבת יחד עם שינויים הורמונלים. חרדה היא תופעה שכיחה במהלך גיל ההתבגרות, אך למרות שכיחותה, יש להבחין האם חרדה זו הינה בגדר הנורמה או פוגעת בחייו של המתבגר.

להמשיך לקרוא חרדות שכיחות בקרב בני נוער

חרדות שכיחות בקרב בני נוער
דרג את התוכן

כשהשגרה שוחקת האינטימיות המינית נעלמת

לרובינו שגרת היום יום עמוסה מאוד, גם פיזית וגם נפשית, אנו חיים בין ילדים, עבודה, סידור הבית, לדאוג לכביסות ובישולים, בין כל המעמסה הזו אנו לפעמים שוכחים את בני הזוג שלנו, האנשים שאיתם הקמנו בית ומשפחה.

להמשיך לקרוא כשהשגרה שוחקת האינטימיות המינית נעלמת

כשהשגרה שוחקת האינטימיות המינית נעלמת
דרג את התוכן

התמכרויות כבריחה מחלל רגשי לא מספק

ישנם מצבים בחיים בהם אנשים מרגישים חלל ריק, חוסר סיפוק רגשי שיכול להתבטא במגוון מובנים, לדוגמא מאהבה נכזבת, ממצב כלכלי קשה, מהעבודה שלוחצת ועוד המון סיבות. במצבים בהם אנשים חווים את החלל הרגשי ואת תחושת חוסר הסיפוק, הם מחפשים דרכים לברוח אליהן כדי למלא את החלל, אך לרוב הבריחה היא לא הפתרון האמתי, אלא רק הופכת את המצב לחמור יותר. הבריחה יכולה לבוא לידי ביטוי בהתמכרויות לדברים מסוימים, ש"אמורים" למלא את החלל הרגשי.

להמשיך לקרוא התמכרויות כבריחה מחלל רגשי לא מספק

התמכרויות כבריחה מחלל רגשי לא מספק
דרג את התוכן

התמודדות עם מצבי דחק

המושג דחק ידוע כמצב בו האדם נתון בלחץ נפשי ותחושת מצוקה. המצוקה יכולה לנבוע ממצב סוציולוגי ופסיכולוגי, פיזיולוגי/ביולוגי, ישנה אפשרות שהמצוקה תנבע ממצב אחד או משילוב של כמה מצבים. מצב הדחק הוא כתוצאה מאירוע פיזי או כתוצאה ממצב פסיכולוגי הנמצא בתודעה שלנו.

להמשיך לקרוא התמודדות עם מצבי דחק

התמודדות עם מצבי דחק
דרג את התוכן

האמפתיה דועכת בעולם המדיה בקרב ילדינו

עולם המדיה תפס תאוצה רבה בשנים האחרונות ונכנס לחיי ילדינו בכל המובנים ולצערנו הרב לא רק בצורה הטובה ביותר. אנו עדים לתופעה בה ילדינו לא מסתכלים בעיניים אחד של השני, הם מעדיפים לדבר בלייקים, אימוג'י ותגובות.

להמשיך לקרוא האמפתיה דועכת בעולם המדיה בקרב ילדינו

האמפתיה דועכת בעולם המדיה בקרב ילדינו
דרג את התוכן

אמפתיה כבסיס לקשר בריא בין הורים לילדים

גיל העשרה הוא שלב משמעותי בהתפתחות ילדינו, בו הם מגבשים את זהותם ונחשפים לעולמות חדשים. במהלך תקופה זו ילדינו עוברים תהליכים חשובים כגון: מבחנים ארציים בחטיבה, מבחני בגרות בתיכון, מבחני צו ראשון ואף הכנות קדם צבאיות המשפיעות רבות על המשך שירותם בצבא. להמשיך לקרוא אמפתיה כבסיס לקשר בריא בין הורים לילדים

אמפתיה כבסיס לקשר בריא בין הורים לילדים
דרג את התוכן
Made with
GS ❤