טיפול רגשי לילדים

הסקרנות הטבעית הטמונה בילדים גורמת להם להתעניין ולחקור את העולם. הם נולדים עם מידה רבה של סקרנות אשר מנחה אותם לחקות את המבוגרים, לגלות מקומות חדשים, ללמוד ולרכוש הרגלים. הילדים שלנו סופגים הכל ולומדים מאיתנו איך לנהוג ולנתב את חייהם. לרוב, הם יישאו את עיניהם הקטנטנות מעלה אלינו ויחפשו בנו דוגמה ודרך חיים. כאשר מתחיל איזה שהוא סוג של קונפליקט פנימי בין תפישת עולמם ובין סיטואציות מסוימות במציאות חייהם, אנו מבחינים בשינוי בהתנהגות שלהם. כאשר השינוי מחריף קיים מומלץ לבחון טיפול רגשי לילדים.

טיפול רגשי לילדים

מתי צריך טיפול רגשי לילדים

מומלץ לפנות לקבלת ייעוץ והכוונה לילדים כאשר אנו מבחינים בשינוי לרעה בהתנהגות היום יומית. התנהגות זו יכולה להתפרש בכמה אופנים, אך יש לקחת בחשבון כי כל ילד יגיב ויתנהג אחרת וכי אין מכנה משותף בין המקרים. במקרים מסוימים נראה כי יש ילדים אשר יעדיפו להסתגר בחדרם ובתוך עצמם, יש ילדים אשר יפתחו סוג של הפרעת אכילה ויש שיזיקו לעצמם באופן פיזי.
הטיפול הרגשי יכול לסייע רבות בניתוח נכון של הסיטואציות איתן הילדים הילדים מתמודדים. לא תמיד הילדים מסוגלים לנתח את המציאות כפי שהיא. העולם החווייתי והרגשי שלהם זקוק גם הוא לחישוב מסלול מחדש ולקריאת כיוון. בעל מקצוע רגיש ומיומן יוכל לכוון את הילדים ולתת להם כלים לצאת מהחרדה או המשבר בו הם נמצאים. טיפול בחרדה עשוי להיות יעיל במקרים אלה, בפיתוח חוסן וחוזק אישי אצל ילדים. חשוב לדעת שלבעיה זו קיים פתרון כל עוד ישנו שיתוף פעולה בין הילד למטפל.

שיתוף פעולה משפחתי בתהליך הטיפול

ההצלחה של טיפול רגשי לילדים תלויה לא מעט בהתגייסות משפחתית לנושא. רצוי שגם הילדים וגם ההורים ישתפו פעולה עם הטיפול ויהיו מחויבים לתהליך לצורך פתרון הבעיה. לעתים נגשים לטפל בנושא ספציפי ומגלים כי המקור נעוץ בנושא אחר. טיפול משפחתי יכול לסייע רבות בחשיפת שורשי הבעיה ובמציאת הדרכים לפתרונה.
חשוב להגיע לטיפול במגמה חיובית ובאופטימיות. לזכור כמה אהבה, חינוך לערכים וכלים להצלחה השקענו בגידול הילדים. בהכוונה נכונה ניתן לסייע לילדינו להתמודד עם כל אתגר.

טיפול רגשי לילדים
5 (100%) 1 vote

מהי פוביה חברתית?

ילדים ובני נוער עלולים לחוות בשלב מסוים פוביה חברתית. חרדה או פוביה חברתית היא הפרעת חרדה המתאפיינת בעיקר בפחד, פחד מביקורת, פחד ממצבים חברתיים שונים, פחד ממפגש עם אנשים זרים וכדומה.
החרדה נובעת ממגוון רחב של סיבות ויש לה טריגרים שונים של התפרצות, אך חשוב מאוד לטפל בה ולא להזניח את התופעה מחשש שתלך ותתעצם.
חרדה חברתית, כמו כל סוג של חרדה היא סמן לקושי ולרמת מתח גבוהה העוברים על האדם. היא ניתנת לטיפול ולהתמודדות אשר בסופו של תהליך ניתן לצאת ממנה מחוזקים יותר.

דיכאון אצל ילדים

השפעת אפליקציות בסלולר על פוביה חברתית

בשנים האחרונות נכנסו לשימוש יותר ויותר אפליקציות להעברת מסרים בטלפונים החכמים. אפליקציות אלה הן פופולריות מאוד בקרב ילדים ובני נוער. באמצעותן הם מעבירים מסרים קצרים כגון: קבצי תמונה, קבצי קול (אודיו), סרטונים (וידאו) וטקסטים כתובים.
חלק מהאפליקציות הן גלויות וזהות השולח היא ידועה וחלקן הן אפליקציות אנונימיות. האפשרות לשליחת מסרים פוגעניים באמצעות אפליקציות אנונימיות זמינה לכל אחד בלחיצת כפתור.
הקלות בה נעשה שימוש במילים קשות כלפי ילדים, העלבות, הכפשות ושאר סרטונים במטרה לפגוע ולהשפיל היא בלתי נתפשת. גם כאשר התכנים נעשים ויראליים ומועברים בשניות אחד לשני. התוצאות יכולות להיות הרסניות ולגרום לחרדה חברתית בקרב ילדים ובני נוער. חשוב לחזק את הילדים החשים עצמם נפגעים בטיפול ממוקד מטרה, לתת להם כלים להתמודדות עם המצב ולחזק אותם.

ליווי מקצועי ככלי לחוסן רגשי

אחת הדרכים העשויות להשפיע לטובה על תהליך ההתמודדות עם חרדה חברתית היא ליווי מקצועי הכולל טיפול רגשי בילדים ובבני הנוער. יש לתת לילדים כלים איך להתמודד נכון עם המצב, לחזק אותם מבחינה נפשית ולסייע להם לנתח את המציאות בצורה פשוטה.
לדוגמה: ילד או נערה החשים נפגעים מתכנים פוגעניים שהופצו נגדם ברשת יכולים לשנות את הגישה של הסביבה אליהם על ידי הפגנת חוסן אישי ושלילת המסרים שהופצו. באמצעות הטיפול נבהיר כי אין לנו שליטה על מה אחרים אומרים ועושים, אלה השליטה היא אצלנו. הכוח הוא בידינו למה אנו מוכנים להקשיב ולהכניס לתוך גופנו. נחזק את הילדים כך שייקחו שליטה על הסיטואציה ויהפכו למובילים ולא למובלים.

אשמח להרחיב על הנושא בפגישה אישית אצלי בקליניקה

מהי פוביה חברתית?
5 (100%) 1 vote

חרדה לאחר גירושין בקרב ילדים

לילדים בכל הגילאים ישנה נטייה לפתח חרדה בעקבות גירושין של הוריהם.
חרדה לאחר גירושין בקרב ילדים היא תופעה ידועה אשר לה השלכות רבות.
כאשר בני זוג מחליטים על פירוק התא המשפחתי, חשוב מאוד לבצע את התהליך בצורה שקולה ואחראית.
הכוונה נכונה וליווי מקצועי הם פרמטרים חשובים ביותר הנוסכים בילדים הרגשה של בטחון ושליטה.
בכדי שנוכל לסייע להם לצלוח את המערכה אתה הם מתמודדים, רצוי לזהות את המצב הנפשי בו הם שרויים, לצמצם את מצבי החרדה ואם היא קיימת, לטפל בה עד כמה שניתן.

דיכאון אצל ילדים

דרכים לזהות חרדה לאחר גירושין בקרב ילדים

בין אם תהליך הגירושין הוא בהסכמה הדדית ובין אם הוא נעשה תוך כדי מאבקים הדדיים וקשים, הילדים סופגים את רוח הדברים ומשליכים את הכל על עצמם.
תחושות אלה מביאות לשינוי ניכר בהתנהגות היום יומית של הילדים. לפתע אנו נוכחים בחוסר בטחון ובפחדים שלהם לבצע פעולות שעד לרגעים אלה נחשבו לשגרתיות.
אנו מזהים קושי אדיר בקימה בבוקר למסגרות החינוך ובהתמודדות חברתית, הליכה לחוגים, או להישאר לבד בבית ללא אחד מההורים. טיפול בחרדה נוגע בין היתר גם בצורך ההולך והגובר שלהם בהגנה ובניסיון שלהם שאינו מרפה לחבר בין הוריהם ולאחד אותם מחדש.
באמצעות הטיפול נעניק לילדים תחושת שליטה על חייהם, נכין אותם לעתיד לבוא, היכן יתגוררו, ומה יהיה סדר יומם החדש, ונלמד אותם לא לפחד משינויים.
כאשר החששות הם רבים, החרדות גוברות ככל שאי הודאות בחייהם גדלה. הם חשים שאין פתרון לבעיותיהם ואין מוצא לרגשותיהם.

התמודדות עם חרדה לאחר גירושין בקרב ילדים

הילדים שלנו, נפלאים ונבונים ככל שיהיו, זקוקים יותר מכל להורים חזקים ומאוחדים בדעותיהם. כאשר החוסן האנושי העוטף אותם מתערער, מתערערים גם הגבולות אשר הנחו אותם בחייהם, המסגרת המשפחתית לה היו רגילים ולשגרה.
עם כל הקושי שבדבר, יש לפנות לטיפול משפחתי על מנת להקל על הילדים כמה שיותר.
החרדה קיימת והיא בלתי נמנעת. יש לגייס תעצומות נפש לא מעטות עבור ילדינו בכל לעזור להם לצלוח את תקופת ההסתגלות הלא פשוטה לשינויים שחלים בחייהם.
חלק מהילדים נדרשים לעבור מקום מגורים, להחליף בתי ספר ולהתנתק מחבריהם. זוהי מעמסה אדירה עבורם המוסיפה משקל כבד על החרדות שנוצרו.

חרדה לאחר גירושין בקרב ילדים
5 (100%) 1 vote

דיכאון אצל ילדים

הילדים שלנו הם האוצרות היקרים לנו ביותר. אנו כהורים מרגישים צורך עז לגונן עליהם ולשמור עליהם מכל פגע.

התנהגות הורית זו היא טבעית ומתבקשת כאשר אחד מילדינו חווה קושי. אך ההורים, מעורבים בחיי הילד ככל שיהיו, לא תמיד יכולים לזהות דיכאון אצל ילדים.

הרצון העז של ההורים להבין מה עובר על הילד והרצון לסייע לו, מהווים את הצעד הראשון לטיפול.
הדבר המידי והנכון לעשות הוא לקבוע פגישה עם מטפל מוסמך בסביבה ניטרלית.

להמשיך לקרוא דיכאון אצל ילדים

דיכאון אצל ילדים
5 (100%) 2 votes

פשר הגשר בקשר

גישור משפחתי וטיפול זוגי כפתרון מחלוקות ביחסים

מערכת יחסים זוגית היא מערכת מורכבת המכילה שני עולמות שונים שחברו יחדיו ויצרו עולם נוסף משותף.
כאן באה לביטוי האמרה כי השלם גדול מסכום חלקיו.

כאשר המשפחה מתרחבת, נקלעים למצבים של מחלוקות בכל תחומי החיים בהם נדרש גישור משפחתי. כל זוג המנהל מערכת יחסים זוגית ומשפחתית מביא לתוך מערכת היחסים הזוגית את עולמו הפנימי, סולם הערכים והנורמות איתם התחנך וגדל. באופן טבעי מתפתחת מערכת ציפיות מבן או בת הזוג, אותן קשה להביא לידי מימוש.

להמשיך לקרוא פשר הגשר בקשר

פשר הגשר בקשר
5 (100%) 1 vote

טיפול בחרדה לאחר לידה

את אחרי לידה? אחוז מסוים מקרב הנשים חוות חרדות לאחר הלידה. הבשורה הטובה היא שאפשר לטפל בכך ולהתגבר על הקושי. כי מגיע לך לחיות בשלווה!

לחזור אל החיים השלווים

גיל הפוריות מעמיד את האישה בפני אתגרים משמעותיים ביותר. בתקופה שלאחר הלידה מוצאת את עצמה האם הטריה מול רשימת מטלות מתארכת ומול שפע של דרישות שעליה למלא. החולשה הפיזית שלה מחד, והמשימות הרבות שעליה לבצע מאידך יוצרות עומס משמעותי. אם נוסיף לעובדות אלו את השינויים ההורמונאליים קיבלנו מתכון להתפתחות של חרדות. נשים רבות סובלות בחודשים שלאחר הלידה מחרדות. זו תופעה קיימת שלא זוכה להתייחסות מספקת. נשים שחשות שהן חרדות בתקופה זו, תעשינה טובה לעצמן ולמשפחתן אם הן תטפלנה בכך בהקדם. כך הן תמנענה החמרה של המצב ותעזורנה לעצמן להחזיר את האושר לחיים שלהן.

להמשיך לקרוא טיפול בחרדה לאחר לידה

טיפול בחרדה לאחר לידה
5 (100%) 1 vote

טיפול בחרדה אצל מתבגרים

חרדה היא מצב שתוצאותיו עלולות להוביל לקשיים בתפקוד היום יומי והוא אינו פוסח על אף דור: ילדים, מתבגרים, מבוגרים וקשישים. חרדה אצל מתבגרים צריכה להיות באופן המותאם לגיל ההתבגרות שהוא גיל בעל מאפיינים ייחודיים לו. גיל ההתבגרות הוא תקופה מורכבת למדי רצופה אתגרים, פחדים, לבטים, חששות ודאגות. ישנם מתבגרים רבים שיסבלו מחרדה במהלך הגיל הזה שעלולה לפגוע להם באופן מובהק בתפקוד היום יומי בין אם זה בלימודים ובין אם בחיים החברתיים. ד"ר ליאת בן ארי(ברש), מטפלת רגשית מוסמכת, מטפלת בחרדה בקרב מתבגרים תוך שימוש במגוון שיטות טיפול מוכרות ומקצועיות.

להמשיך לקרוא טיפול בחרדה אצל מתבגרים

טיפול בחרדה אצל מתבגרים
5 (100%) 1 vote

נישואין פרק ב

הנתונים שמצאו מחקרים בינלאומיים אינם מעודדים כל-כך, וקובעים כי שניים מכל שלושה קשרי נישואין עתידים להיכשל. בישראל המצב מעט יותר מעודד, אם כי גם כאן ישנם זוגות רבים שבוחרים לפרק את החבילה ולהתגרש. הבשורות המשמחות בין כל הנתונים המעט קודרים הללו הן שיש חיים אחרי הגירושין. נישואין פרק ב הם דבר שכיח ומקובל והם הפכו לאלטרנטיבה ראויה ומשמחת  במיוחד. אז איך הופכים נישואין פרק ב לקשר שמח ונטול משקעי העבר? איך מצליחים להתגבר על אובדן הקשר הקודם? ואיך מתמרנים בין הילדים והגרוש מפרק א' לבין הקשר החדש? הנה כמה רעיונות מעניינים.

להמשיך לקרוא נישואין פרק ב

נישואין פרק ב
5 (100%) 2 votes

טיפול בחרדה מתמשכת

חרדה היא מצב שעלול להיות משתק ולפגוע בתפקוד היום יומי. זה יכול להיות התקף חרדה חד פעמי שיחלוף כלא היה, זו יכולה להיות דאגה רגעית שתעבור כשם שבאה וזו יכולה להיות חרדה מתמשכת שתפגע באיכות חייו של מי שסובל ממנה באופן מובהק. טיפול בחרדה מתמשכת נועד לטפל בשורש הבעיה, לבחון ביתר שאת את המקורות לחרדה ולטפל בה בצורה יעילה שתתרום לשיפור איכות החיים. ד"ר ליאת בן ארי (ברש) פסיכותרפיסטית מוסמכת, תלווה אתכם לאורך כל הדרך ועד שתרגישו חזקים יותר.

להמשיך לקרוא טיפול בחרדה מתמשכת

טיפול בחרדה מתמשכת
דרג את התוכן

טיפול בפוסט טראומה

מי שסובל או סבל בחייו מפוסט טראומה וודאי יודע עד כמה התחושות הן קשות ומורכבות ועד כמה המצב הזה יכול להשפיע על כל תחומי החיים. פוסט טראומה הוא מצב לפיו אדם חווה קשיים בהסתגלות ובתפקוד היום יומי לאחר שעבר אירוע טראומתי. האירוע הטראומתי הוא בדרך כלל אירוע שמלוות לו תחושות עמוקות של פחד וחרדה שמלוות את האדם שחווה אותן גם זמן רב אחרי שהאירוע הסתיים. טיפול בפוסט טראומה מסייע לאנשים לעבד את מה שעברו ומסייע הם להיפטר מהתחושות הקשות שמלוות אותם בעקבות האירוע שחוו. ד"ר ליאת בן ארי (ברש) פסיכותרפיסטית מומחית תשמח ללוות אתכם ולסייע לכם להתמודד עם חוויות שונות שחוויתם.

להמשיך לקרוא טיפול בפוסט טראומה

טיפול בפוסט טראומה
דרג את התוכן

טיפול זוגי, פסיכותרפיסטית, טיפול בחרדה