יחסי אמהות ובנות מתבגרות

הקשר בין אם ובת הוא קשר מיוחד שנרקם לו אט אט. המעגלים הנשיים הסובבים את שתיהן לאורך חייהן יוצרים ביניהן חיבור חזק ומשותף. למרות שבתקופות מסוימות נראה כי רב הנסתר על הגלוי ביחסי אמהות ובנות מתבגרות, עם הזמן בתום תקופת המרד הבנות שלנו מחפשות עוגן ויציבות. אמהות מנוסות ובעלות חכמת חיים יכולות לסייע רבות לבנותיהן. אך בכדי שזה יקרה, הבנות צריכות לרצות לקבל את העזרה ואת התובנות שאימותיהן צברו לאורך השנים.

אחריות הורית תקשורת בין הורים לילדים

אמהות ובנות בגיל ילדות

בגילאי הילדות, הבנות מתבוננות ומחקות את האמהות שלהן. הן מושפעות מסגנון הדיבור שלהן, סגנון הלבוש וכדומה. פעמים רבות הן מנסות לתפוס את מקומן ממקום של הערצה. בשנים הללו האמהות עסוקות בחינוך ובהקניית ערכים והרגלים נכונים לשיטתן. כאשר הילדות שלנו מתחילות לפתח מודעות עצמית ודעה אישית מתחילים הקשיים. יחסי אמהות ובנות הם דבר מורכב ועדין אשר יש לו השפעה מכרעת על עיצוב הביטחון העצמי של הבנות. חשוב לתת מקום לפיתוח חשיבה עצמאית, ללמד אותן להאמין בעצמן ולתת להן את הסביבה התומכת לה הן זקוקות. כאשר החינוך הוא נוקשה מצד האם ולא מאפשר מקום לביטוי עצמי ודו שיח, במוקדם או במאוחר יצוצו קונפליקטים על הרקע הזה. סביר להניח שבנות יעדיפו לבחור מטפלת רגשית בכדי להיפתח מולה. במקום שאין דיאלוג עם האם רצוי לפנות למטפל מקצועי.

יחסי אמהות ובנות בגיל ההתבגרות

בגיל ההתבגרות העימותים עולים מדרגה ומחריפים. חשוב להיות מודעים לקשיים ולאתגרים המאפיינים את התקופה הזאת ולתת לה לעבור. יחסי אמהות ובנות מושפעים רבות מהתקופה המאתגרת והלא הצפויה וכל מה שמתגלגל לפתחה רק מעצים אותנו בסופו של דבר. כדי לצלוח את גיל ההתבגרות בשלום ולשמור על סוג של נורמטיביות ביחסים המשפיעים על כל המשפחה רצוי לשקול טיפול משפחתי. סוג זה של שיח יכול להכניס מידה של יציבות ורוגע לעימותים החוזרים והנשנים, לעתים על נושאים מזעריים. חשוב להתאמץ וליצור את הקשרים האישיים והמשפחתיים. גם כאשר קשה, יש להבין את הסיבות לכך ולהתאמץ יחד ליחסים הדדיים טובים יותר.

לתיאום פגישה חייגו: 052-8029922

יחסי אמהות ובנות מתבגרות
5 (100%) 1 vote

הקונפליקט בין הורות ומשפחה לקריירה

משחר ילדותינו אנו נעים במסלולי חיים שונים. מסלולים מהם אנו לומדים כיצד לנהוג ומה לרצות. מחד אנו מחונכים ללמוד ולהגיע להישגים ומנגד אנו רואים דוגמאות חיות בדמות הורינו או משפחתנו הקרובה. אנו מתכננים מה אנו רוצים להיות, מעזים לחלום ומבצעים פעולות וצעדים בכדי להגשים את החלומות שלנו. יש החולמים על קריירה מוצלחת בתחום מסוים, יש החולמים על הקמת בית ומשפחה. יש החושבים כיצד לשלב הורות ומשפחה עם קריירה ולהצליח.

אחריות הורית

הורות ומשפחה כשלב בחיים

כאמור משלב מאוד מוקדם בחיינו אנו מבינים מה מצפים מאיתנו. הישגים בלימודים, לימודים אקדמאים, עבודה טובה ומבטיחה ובניית בית. שלב הורות ומשפחה הוא שלב מובנה בחיינו ודי מתבקש. בשני העשורים האחרונים ישנה דחייה של גיל הנישואים בקרב הצעירים מתוך בחירה לפתח קריירה מוצלחת במקומות עבודתם. לאחר השירות הצבאי, העבודות הזמניות, לימודי תואר ותעודה, פונים לעבודה רצינית אשר שכרה בצידה. בכדי לעלות ברמות השכר יש להתקדם לדרגים גבוהים יותר בעבודה. דרך זו מצריכה המון השקעה של שעות עבודה, מסירות ורצינות. ואז, מגיע השלב בו חושבים על הקמת משפחה. נישואין והורות הם תהליך מורכב שיש לעבוד עליו ולטפח אותו לא פחות מקריירה. לעתים הדרישה של הסביבה מאיתנו ושלנו מעצמנו יוצרת קונפליקטים. בקונפליקטים הללו רצוי לגעת באמצעות טיפול פרטני ולקבל כלים כיצד להתמודד אתם.

שילוב הורות ומשפחה עם קריירה

כאשר שני בני הזוג הם בעלי קריירות מוצלחות, תהליך הקמת המשפחה מצריך פשרות וויתורים מצד אחד מהם. הריון, לידה והשנים הראשונות של הילדים הם תקופה מאתגרת במיוחד המלווה בקשיים פיזיים ונפשיים. לעתים בת הזוג מרגישה כי הקריבה מעצמה יותר על מנת להקים משפחה בעוד שבן הזוג ממשיך בשגרת יומו. כניסת הילדים לחיינו משנה משהו במארג הזוגי העדין ובחלוקת הזמן והקשב שלנו גם למחויבויות במקומות העבודה. ישנו קונפליקט מתמיד בחלוקת הזמנים, הורות ובעיקר אמהות המלווה בלא מעט רגשות אשם. הקונפליקטים הללו גולשים גם למערכת היחסים הזוגית. טיפול זוגי נותן במה והתייחסות לכל התסכולים והשינויים אותם עוברים בני הזוג עם כניסתו של תינוק חדש למשפחה. נוסף על כך ניתן לקבל כלים להתמודדות עם השינויים החלים בנו בהיבט האישי, הזוגי והמקצועי.

לתיאום פגישה חייגו: 052-8029922

הקונפליקט בין הורות ומשפחה לקריירה
5 (100%) 1 vote

זוגיות, אהבה ומה שביניהם

שלב ההיכרות הזוגי הוא בגדר בחינה של האופי והאישיות של שני בני הזוג. כל אחת ואחד בודקים האם האדם העומד מולם הוא האדם איתו ירצו לחלוק את חייהם ולהקים משפחה. זהו תהליך טבעי לחלוטין. בשלב ההתאהבות הכל נראה יפה ומתאים בשל ההורמונים המופרשים מהמוח לגופנו. האתגר הגדול בזוגיות הוא להצליח לשמר את ההרגשה של ההתאהבות הראשונית ולהצליח לרגש ולהפתיע. זוגיות בריאה היא כזאת הנמשכת גם בימים פחות זוהרים.

קשר זוגי חברי טיפול זוגי liat barash

מהי זוגיות בריאה?

הלוואי ומישהו היה יכול לכתוב לנו את המתכון המדויק לזוגיות בריאה. רגש האדם הנו דבר מורכב ושונה מאחד לשני. הניסיון לתת בנק של עצות לזוגיות מאושרת הוא נחמד אך אין הכרח כי מה שעובד עבור זוג אחד יהיה מתאים לזוג אחר. יחד עם זאת, אנו רואים מגמה קבועה בקרב זוגות בעלי זוגיות יציבה וארוכת שנים. זוגות אשר שוררת ביניהם חברות גדולה וכבוד הדדי יצליחו יותר לשמר את הקשר הזוגי הטוב. לצורך כך נדרשות לא מעט פשרות ויותר מכך הרצון לבצע אותן. יש המגיעים לתובנות הללו אחרי פרק זמן קצר, ויש זוגות אשר יעברו כברת דרך ארוכה ולא תמיד יגיעו אליהן. טיפול זוגי הוא המקום להביא סוגיות הקשורות בזוגיות מול מטפל מוסמך ומקצועי. 

אין מדינה לאהבה

אהבה היא רגש השוכן בקרבנו. אנו מבדילים בין אהבה עצמית לעצמנו ובין אהבה לזולת. אהבה לזולת מתרגמת באופן ישיר למעשים נקודתיים ביום יום שלנו ולמחשבות על מישהו. נושא האהבה העצמית משום מה נחשב לטאבו. בחלק מהתרבויות נושא זה נחשב לאסור, מגלומני ולא צנוע. אנשים ללא מידה של אהבה עצמית לא יצליחו לשרוד קשר זוגי בריא. טיפול פרטני מעלה את ההשלכות של היעדר אהבה עצמית לתודעה שלנו ומציף את ההשפעות שלה על ההתנהלות שלנו. אדם צריך להיות מודע למעלותיו ולערכו האישיים ולקבל הכרה עליהם ממי שהוא חולק את חייו עמו. נוסף על כך, עליו להכיר במעלות ובערך של בן או בת הזוג שלו. זוגיות טובה מתחילה בכבוד הדדי ובכבוד עצמי, משם כבר מתפתחת אהבה.

לתיאום פגישת ייעוץ עמי חייגו: 052-802-9922

 

זוגיות, אהבה ומה שביניהם
5 (100%) 1 vote

הקשר בין חיזוק דימוי עצמי והצלחה

ההתנהלות היום יומית שלנו מושפעת מהאופן בו אנחנו תופשים את עצמינו. הבחירות אותן אנו עושים במהלך חיינו והדרך בה אנו בוחרים לחיות, מושפעות לא מעט מהדימוי העצמי שלנו. הדימוי העצמי שלנו מנהל אותנו בכל תחומי החיים: תעסוקה, קריירה, לימודים, זוגיות ועוד. מחקרים רבים מראים קשר ישיר בין חיזוק דימוי עצמי נמוך להצלחה בכל תחום שנבחר. לאחרונה נציגתנו לתחרות האירוויזיון אשר זכתה במקום הראשון, ספרה רבות על עברה המתייחס לדימוי העצמי שלה. 

חיזוק דימוי עצמי נמוך

סוגיית הדימוי העצמי מעסיקה רבות את עולם הפסיכותרפיה במובן של חיזוק המטופלים. הניסיון מראה כי אנשים עם דימוי עצמי נמוך נוטים להעריך את עצמם פחות ובכך להאמין כי לא מגיע להם שכר הולם, יחס מכבד או גילויים של חיבה ואהבה. תופעה זו מוכרת וידועה ומובילה מטופלים להגיע לסדרת טיפולים לחיזוק הביטחון העצמי. טיפול פרטני מחדד את המעלות שיש לאדם ומחזק אותו. כל אדם נולד עם כישרונות וחוזקות מסוימים. ישנם דברים שרק הוא יודע לעשות הכי טוב ומצטיין בהם. זה יכול להיות כל דבר המעניק לו תחושת ביטחון ואמונה בעצמו. דרך הטיפול, יש לתת ביטוי לחוזקות של האדם, לחזק אותו דרכן ולהראות לו כיצד הוא מסוגל להצליח. להצלחה שלנו בחיים יש קשר ישיר לדימוי העצמי שלנו, לכן ככל שנחזק אותו כך נוכל לנווט את דרכינו להצלחה.

דמוי עצמי נמוך אצל ילדים

טיפול בדימוי עצמי נמוך בקרב ילדים חשוב על אחת כמה וכמה. ילד עם דימוי עצמי נמוך יגדל להיות מבוגר החי בתחושה שלא מעריכים אותו וחסר ביטחון עצמי. על כן, חשוב לטפל בנושא חיזוק דימוי עצמי באמצעות טיפול בילדים ונוער כמה שיותר מוקדם. נציגתנו לאירוויזיון ספרה בראיונות עמה כי בילדותה סבלה מהצקות בשל משקל גופה ומבנה גופה. הדימוי עצמי שלה היה מושפע מכך. היא כל הזמן ניסתה להשוות את עצמה לתכתיבים חברתיים וכתוצאה מכך נגרם לה מפח נפש גדול אשר המשיך לאורך שנות בגרותה. כאשר למדה לקבל ולאהוב את עצמה קרה דבר מופלא. העולם כולו התאהב בה, בכישרונותיה וביופייה הפנימי והחיצוני כאחד. 

לתיאום פגישה אישית חייגו: 052-8029922

 

הקשר בין חיזוק דימוי עצמי והצלחה
5 (100%) 1 vote

התמודדות עם תסכול

בעידן המודרני, אנשים רבים חווים תסכול מהמצב בו הם נמצאים. הפערים העצומים בין המצב הרצוי למצב המצוי מותיר בנו תחושת החמצה תמידית. חווית תסכול עמוקה עלולה לגרום בקלות למצב של דיכאון. חשוב לזכור כי התמודדות עם תסכול וסיטואציות מורכבות בחיים היא עניין יום יומי שבשגרה. יש המוצאים בעצמם את הכוחות לכך ויש הזקוקים יותר לעזרה מקצועית. אין בכך בושה או לייחס לעצמיכם תחושה של כישלון אישי. 

התמודדות עם תסכול בעידן המודרני

הרשתות החברתיות, מסכי הטלוויזיה והאינטרנט הזמין והמהיר בכל רגע גורמים לנו להצפה של תכנים ומידע. המוח שלנו לא מסוגל לקלוט כמות אדירה של תוכן בזמן קצר. ישנם מפרסמים אשר בקיאים ביכולות של המוח האנושי ובמצב הנפשי השביר של העידן המודרני ובונים מסעות פרסום מכווני מטרה. הכוונה למונח העידן המודרני מתייחסת לתרבות השפע והצריכה בה אנו חיים בתחושה מתמדת שאנו חייבים שיהיה לנו את הכל ומהכול. את המוצר הכי חדש, הסדרה החדשה שיצאה וכולי. מסעות הפרסום מכוונים לתת לנו את התחושה שמה שיש לנו לא מספיק טוב לנו ושאנחנו חייבים כל הזמן לשדרג ולהשתדרג. הפסיכולוגיה של עולם הפרסום מכוונת לפערים  הללו וגורמת לנו לא פעם לחוש תסכול. התמודדות עם תסכול באה לידי ביטוי בכל מיני דרכים ושונה מאדם לאדם. יש שיגיבו בקיצוניות ויש שיצליחו לנווט את המסרים לטובתם. טיפול פרטני עוזר רבות להתמודד עם תסכולים שונים ומסייע לחזק את הביטחון האישי והנפשי.

תסכול ודיכאון ומה שבניהם

מצב של תסכול מתמשך אשר אינו מטופל עלול להתדרדר לדיכאון. לאדם אין את היכולת להתמודד עם קשת מתחים עצומה לאורך זמן. הוא מגיע לנקודה בה הוא נשבר. זה מצב טבעי וצפוי כאשר אין לו ביכולתו להתמודד עם המציאות. טיפול בדיכאון מאפשר לאדם לראות את המציאות כפי שהיא ולמצוא את המקומות החזקים בחייו מהם הוא יכול לשאוב כוחות להתמודדות. המתמודדות עם תסכול יכולה לרמז רבות על מצבנו הנפשי העתיד לבוא. לכן, חשוב להיות בשליטה ובבקרה. כאשר אתם מרגישים צורך לקבל כלים ולאוזן קשבת, אל תהססו לפנות לייעוץ ולטיפול מקצועי.

לתיאום פגישה חייגו: 052-8029922

התמודדות עם תסכול
5 (100%) 1 vote

מה בין אחריות הורית לפרטיות ילדינו?

הילדים שלנו גדלים מהר ויש האומרים אפילו מהר מידי. אנו רואים האצה בהתבגרות שלהם בכל הקשור לשאיפה הגוברת של הילדים להיכנס לעולם של המבוגרים. על אף שקשה להם עדיין לדחות סיפוקים, ואלי דווקא בשל כך, אנו רואים אותם מקבלים החלטות שאנו רואים אותן כשנויות במחלוקת. החל בסגנון לבוש, איפור מוגזם או החלטה מתי לצאת ולאן. מצב זה מעלה שאלה מה בין אחריות הורית שלנו כמבוגרים אחראיים ובין הפרטיות של הילדים והחופש שלהם לקבל החלטות עבור עצמם. היכן עובר הגבול?

אחריות הורית

אחריות הורית ככלי חינוכי

ככל שנחנך את ילדינו לקבל החלטות מושכלות, כך נבטיח שהם יצאו לחיים עם כלים נכונים להתמודדות. האחריות ההורית שלנו באה לידי ביטוי הן במתן דוגמה אישית והן בתקשורת טובה ופתוחה עם הילדים. האפשרות לנהל שיח פתוח עם הילדים ולנתח יחד סיטואציות מורכבות, מעניקה להם ביטחון שיש על מי לסמוך. תחילה על ההורים ואחר כך על עצמם. אחריות הורית מתבטאת גם בסיוע בפתרון דילמות איתן מתמודדים הילדים ולכוון אותם לקבל החלטות נבונות ונכונות עבור עצמם. לעתים, אנו משלמים מחירים לא פשוטים כאשר אנו מאפשרים להם מרחב פרטי לקבל את ההחלטות שלהם בעצמם. במצב קיצוני, הדבר עלול להסתיים באסון כפי שנחשפנו אליו בשבוע שעבר. אסון השיטפון בערבה גבה מחיר כבד מאוד כאשר מדריכים קבלו החלטה להמשיך בטיול חרף אזהרות החיזוי בדבר חשש מוצק לשיטפונות באזור. הורי הנערים שיצאו לטיול ולא שבו, מתראיינים ושואלים את עצמם כיצד הלכו בניגוד מוחלט לאינטואיציה האישית שלהם ולא קראו לילדיהם להימנע מלצאת למסלול במזג אוויר זה. הדרכת הורים מסייעת הן להורים והן לילדים להציב גבולות, לחדד את משמעות הסמכות ההורית ובעיקר לתת תמיכה והכוונה נכונה.

אחריות הורית וכבוד הדדי

כבוד הדדי הוא המפתח לכינון יחסים תקינים בתוך המשפחה. אנו רואים כיצד  חוסר כבוד הדדי יכול להוביל למקרים בהם המצב עלול להתדרדר בין בני הבית. נוצרת סיטואציה קשה של קושי עצום בהצבת גבולות, חוסר משמעות לפרטיות והתנגחויות בתוך המשפחה. טיפול משפחתי מביא את כל הסיטואציות המורכבות הללו לשיח משותף ומאפשר להגיע לפתרון משברים.

לתיאום פגישת ייעוץ חייגו: 052-8029922

 

מה בין אחריות הורית לפרטיות ילדינו?
5 (100%) 1 vote

גיל ההתבגרות והתנהגויות סיכון

"זו לא חכמה ללדת ילדים, החכמה היא לדעת איך לגדל אותם" משפט ששמעתי בעבר מאיש זקן ומלא בחכמת חיים. כשחושבים על המשפט הזה לעומק מבינים כי ילדים ניתן להביא לעולם על ידי פעולה טכנית. האתגר הגדול הוא בגידול שלהם. גיל ההתבגרות הנקרא גם גיל המרד השני, הוא שלב מאתגר במיוחד בגידול של הילדים שלנו. גם לילדים שלנו מאוד לא קל בתוך השינויים שהם עוברים. כיצד לעבור את גיל ההתבגרות ולהימנע מהתנהגויות בסיכון של בני הנוער?

טיפול בילדים ונוער

כיצד להתמודד עם גיל ההתבגרות?

לפני כשלושה עשורים משך גיל ההתבגרות היה נחשב מגיל המצוות, כלומר גילאי 13-12 ועד גיל 18 בו הילדים היו מתגייסים לצה"ל. בתקופה זו, היו לא מעט בנים ובנות אשר מלאו להם 18 שנים, נישאים כדת וכדין ומקימים משפחות. בימינו אנו, אנו נוכחים לגלות כי הטווחים התארכו וכי תחילתו של תהליך ההתבגרות אף הקדים. ניצני ההתבגרות המינית מתחילים כבר בילדים בגילאים 9-8. גם לאחר שהילדים שלנו משתחררים מהצבא ובעינינו הם בוגרים לכל דבר, רובם הגדול חוזר לגור עם הורים ונתמך על ידם עד גיל 30 ויותר. אז, איך מתמודדים עם גיל התבגרות כל כך ארוך וכל כך מורכב?
חשוב להבין כי הילדים שלנו ההופכים לנערים, מושפעים משינויים פיזיולוגיים ופסיכולוגיים כאחד. ההתפרצויות ההורמונליות המתרחשות בגופם משנות את הנראות שלהם כלפי עצמם וכלפי הסביבה. מכאן, הדרך להתפרצויות זעם ולדיכאונות היא קצרה. בני נוער רבים זקוקים להכלה והבנה. טיפול בילדים ובנוער בנושא גיל ההתבגרות נותן כלים להבין את התהליכים שהם עוברים. 

יד מכוונת להורים

הורים זקוקים ליד מכוונת בהתמודדות עם בני נוער מתבגרים. החשש המתמיד של הורים שילדיהם יתדרדרו להתנהגויות סיכון כתוצאה מלחץ חברתי היא ידועה ומוכרת. הדרכת הורים יכולה להוות פתרון לדילמות איתן ההורים מתמודדים עם ילדיהם המתבגרים. חשוב לקבל כלים כיצד להנחות את הנוער להפעיל שיקול דעת ולקבל החלטות נבונות ונכונות להם בסיטואציות מורכבות. גם במקרים של היעדר סמכות הורית או התמרדות קשה מצד הילדים, צריך ללמוד כיצד לנהל שגרת חיים שפויה המבוססת על תקשורת בין אישית פתוחה.

לתיאום פגישת ייעוץ חייגו: 052-8029922

 

גיל ההתבגרות והתנהגויות סיכון
5 (100%) 1 vote

התמודדות עם אבדן

הערב, עם כניסתו של יום הזיכרון לחללי צה"ל ומערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה, כולנו מרכינים ראש ומתייחדים עם אלה שאינם איתנו. אנשים יקרים וטובים אשר הלכו לעולמם בטרם עת על הגנת המולדת ואלה שחייהם נלקחו מהם בנסיבות טרגיות. אנחנו, אלה שנשארנו כאן לא שוכחים את יקירנו שנפלו ומנהלים מאבק פנימי תמידי. התמודדות עם אבדן בסדר גודל זה מעלה שאלות ומשאירה אותנו בעיקר חסרי אונים.

התמודדות עם פחד וחרדה

התמודדות עם אבדן, אבל ושכול

בימים האחרונים אנו שומעים ומכירים את משפחות השכול. מעגל שלצערנו הולך ומתרחב. עם מציאות מדינית וביטחונית מורכבת בה אנו חיים, יוצא שכל אחד מאיתנו מכיר או שמע על מישהו שאיבד מישהו. לא כולם מסוגלים להבין ולהכיל את גודל הצער והכאב שהמשפחות מתמודדות איתן יום יום ושעה שעה. התמודדות עם אבדן היא תהליך לא פשוט, אך חשוב לא לשקוע בדיכאון שאינו מאפשר לכם לתפקד. ישנם כלים בהם ניתן לסייע לכל מי שמתמודד עם אבדן. טיפול פרטני הוא מקום בו ניתן להביא לידי ביטוי את הכאבים ואת הקושי. התמודדות עם אבל לכשעצמה עוברת דרך מספר שלבים, אותם ניתן לעבור בטיפול פרטני אישי, אחד על אחד. חשוב לזכור כי אתם לא לבד ולדעת לבקש את העזרה המקצועית שאתם זקוקים לה. תפקידנו כחברה וכסביבה תומכת הוא לסייע לאנשים המתמודדים עם אבדן, לתת להם יד ולהראות להם שהחיים הם חזקים מהכול.

להשתדל לא לשקוע לדיכאון

כל מי שחווה אבדן יודע כי הכאב הוא קשה מנשוא. הכאב אינו עובר והגעגוע לאדם שאהבנו לא מפסיק לרגע. לכל אחד דרכים משלו להתמודדות עם אבדן. יש מי שמבין כי החיים הם מתנה ויוצא לחגוג אותם במלוא העצמה ויש מי ששוקע לתוך דיכאון קשה. התמודדות עם אבדן היא שונה מאדם לאדם וקשורה במצבו הנפשי, מצבו התודעתי והחוסן האישי שלו. כאשר אתם מזהים בעיה של נפילה לתוך דיכאון כדאי ורצוי לפנות כמה שיותר לטיפול. טיפול בדיכאון על ידי איש מקצוע מנוסה יכול לסייע לכם להתחזק בדיוק בנקודת השפל בה אתם נמצאים, להרים את הראש ולהבין כי החיים חייבים להמשך למרות הכל.

לתיאום פגישה אישית חייגו: 052-8029922

התמודדות עם אבדן
5 (100%) 1 vote

חזרה לשגרה – האם זה רע?

אנו עסוקים כל העת בשגרת חיים לא פשוטה. לעתים היא רווייה במתחים ובלחצים המקשים עלינו את ההתנהלות היום יומית. השגת יעדים במקום העבודה, התמודדות על תפקיד, אתגרים בזוגיות ועם הילדים, כל אלה הם רק חלק מהקושי אותו אנו עוברים ביום יום. כאשר אנו יוצאים לחופשה ארוכה וממושכת, מטען גדול וכבד יורד מעלינו. באופן טבעי, אנו רוצים לשמר את התחושה הזאת מבלי לחשוב על חזרה לשגרה. 

לשמור על שפיות

חזרה לשגרה אחרי החגים

כאשר אנו מדברים על "אחרי החגים" אנו מתייחסים לרוב לחגי תשרי ולפסח. כנהוג במדינת ישראל, מועדים אלה בשנה מתאפיינים בימי חופשה ארוכים מהרגיל. המסגרות החינוכיות אינן פועלות, מקומות העבודה מקצרים את ימי הפעילות ולרוב, אנו נוהגים לנצל את ימי החופשה העומדים לרשותנו. נוצר מצב מעניין בו כל המשפחה נמצאת יחד כל הזמן, דבר שאיננו מורגלים אליו. הגעגוע ותחושת החסך הם עצומים ואנו מייחלים לתקופת החגים בכדי להשלים את החסר עם הילדים ועם יתר בני המשפחה. יש הנוטים לפתח דיכאון כאשר השגרה מופרת. טיפול בדיכאון יכול לסייע למי שסובל מדיכאון בחגים עצמם. לאחר החגים, חזרה לשגרה עלולה להיות קשה עבור מי שלא הספיק לנוח ולהתאוורר. הרצון להספיק ולחוות חוויות עם הילדים אל מול תחושת הזמן ההולך ואוזל, גורמים לנו להבין כי אנו מוכרחים לבצע שינוי בניהול הזמן שלנו. חזרה לשגרה אחרי החגים היא מעין התעוררות למציאות בה אנו מבינים כי מותר לנו גם לעבוד וגם ליהנות.

החלטות חדשות עם חזרה לשגרה

חג הפסח שזה עתה הסתיים, היה מלווה בלא מעט מפגשים משפחתיים. מפגשים אלה מטבעם הם מורכבים וטעונים. ישנם יחסים מורכבים עם המשפחות המורחבות המשפיעים על מערכת היחסים הזוגית. דוגמה לכך הם יחסי כלה וחמות, אי קבלת בן או בת הזוג במשפחה הגרעינית וכיוצ"ב. חשוב מאוד להביא את הסוגיות המורכבות הללו לטיפול משותף. טיפול זוגי מאפשר לשני בני הזוג לשחרר מועקות, מתחים ותסכולים אשר הצטברו לפני החגים ובמהלכם. חזרה לשגרה טובה ונכונה מאפשרת לכם לעמוד בהחלטות חדשות אותן קבלתם עם עצמיכם לעתיד לבוא. 

חזרה לשגרה – האם זה רע?
5 (100%) 1 vote

התמודדות עם פחד וחרדה

אנחנו כבני אדם מתמודדים לכל אורך החיים עם סיטואציות מורכבות יותר ומורכבות פחות. כל אחת מהן מעצבת את אישיותנו ומוסיפה נדבך על נדבך לבגרות שלנו. לעתים, המציאות אתה אנו נאלצים להתמודד גוברת על מה שנראה לנו שאנו מסוגלים להכיל כגון התמודדות עם פחד וחרדה. פחדים וחרדות יכולים להופיע בכל מיני שלבים בחיים. כל אחד מגיב אליהם אחרת. חשוב להכיר בעובדה כי יש יד מקצועית מכוונת שיכולה לסייע לכם להתמודד עם נושא זה.

טיפול בדיכאון

התמודדות עם פחד וחרדה בעימות ביטחוני

השבוע שוב נחרדנו ממספר רב של אזעקות צבע אדום ביישובי חוף אשקלון, שדרות ויישובי עוטף עזה. מציאות בלתי נסבלת של התראות אשר יש בהן סכנה קיומית של ממש. הידיעה שיש מספר שניות ספורות לתפוס מחסה מעצימה את תחושת הפחד והחרדה. צלילי האזעקות, הדי הפיצוצים ותחושת חוסר האונים, כל אלה גורמים להפרת השגרה ולחוסר שקט פנימי. לרעשים וללחצים אלה השפעה ישירה על כולנו. מצב של חרדה מצריך טיפול בחרדה, טיפול פסיכותרפיסטי מקצועי המסייע במקרים של התמודדות עם פחד וחרדה. קשה מאוד להכיל את הדאגה האישית לחיינו ולחיי משפחתנו באירועים כאלה. עלינו המבוגרים האחראיים מוטלת המלאכה להיות חזקים ולהישאר בשליטה בכדי שהילדים יוכלו להרגיש שהם מוגנים ובטוחים. 

פחד, חרדה ופוסט טראומה

גם כאשר אנו חושבים כי הצלחנו להתמודד עם פחד וחרדה קיומית אשר חלפו, נותרים בנו הזיכרונות והצלקות מהאירוע. לפעמים יש איזה שהוא טריגר שמציף מחדש את החרדות. זה יכול להיות קול מנוע של אופנוע שפתאום עבר ברחוב שמזכיר לנו תחילתה של אזעקה עולה ויורדת, או שיר ברדיו שמתחיל בצלילים צורמים המחזירים אותנו לחוויה ולפחד. רגשות אלה מובנים ומוסברים לנו בהיגיון אך אסור לאפשר להם לנהל אותנו. טיפול ממוקד מטרה יכול לסייע לנו לטפל בבעיה ספציפית כאשר אנו חשים שהיא מפריעה לנו לנהל את שגרת חיינו. התמודדות עם פחד וחרדה פוגשת אותנו בכל מיני רגעים גם כאשר אנחנו לא מוכנים להם. על כן, חשוב לקבל כלים באמצעות ייעוץ מקצועי והכוונה כיצד להתמודד עם מצבי פחד וחרדה.

אשמח להיפגש אתכם ולסייע לכם להתמודד עם מצבים זהים או דומים. לפרטים ולמידע נוסף חייגו: 052-8029922

 

התמודדות עם פחד וחרדה
5 (100%) 1 vote
Made with
GS ❤