טיפול פרטני

טיפול פרטני כשמו כן הוא, פרטי. מדובר למעשה ב"טיפול אחד על אחד" שבו נוכחים רק המטפל והמטופל. הטיפול נחשב ליעיל משום שהוא מתמקד במטופל באופן הכי אישי שאפשר ובאופן שמותאם לו בצורה הטובה ביותר. זהו טיפול אפקטיבי משום שניתן להגיע באמצעותו לעמקי נפשו של המטופל ולמצוא דרכים טובות להתמודדות עם בעיות שונות וליצירת תובנות.

יתרונות הטיפול הפרטני

לטיפול הפרטני יש יתרונות רבים שהופכים אותו לאפקטיבי במיוחד. היתרון הבולט והמשמעותי ביותר הוא שמדובר בטיפול שעוסק אך ורק במטופל שנוכח בטיפול באותו  הרגע. קחו לשם השוואה את קבוצות התמיכה השונות שמטפלות בו זמנית במספר משתתפים. גם אם לכאורה הבעיה מהם סובלים היא משותפת, לכל אחד מהמטופלים יש מבנה אישיות ואופי שונים. בטיפול אישי פרטני מתאימים את הטיפול ספציפית לאותו מטופל,  וכך ניתן להגיע לתוצאות טובות בהרבה. הטיפול יכול להתקיים בשיטה של טיפול ממוקד מטרה או בשיטות טיפול אחרות.

לקביעת פגישת ייעוץ השאירו פרטים או חייגו 052-8029922    טיפול פרטני במבוגרים

    טיפול פרטני במבוגרים יכול להיות אפקטיבי במיוחד, כל עוד נוצר קשר קרוב ודיאלוג פורה בין המטפל למטופל.  אם אכן מתקיים חיבור מוצלח שכזה המושתת על כבוד, ביטחון והכלה- ניתן להגיע לתובנות משמעותיות ומכאן גם לתוצאות טובות. במהלך הטיפול הפרטני עוברים המטפל והמטופל דרך ארוכה שבה יבחנו מצבים שונים ואת אופי ההתמודדות של המטופל איתם. מגוון הבעיות שטיפול פרטני יכול להתמודד איתן הוא רחב. זה יכול להיות טיפול בחרדה שיכול לשפר בצורה ניכרת את איכות חייו של המטופל, או טיפול בכל בעיה אחרת שגוררת אחריה בעיות תפקוד כאלו ואחרות. על המטפל בטיפול פרטני להיות אמפתי ומקצועי כדי לסייע למטופל לבצע את השינוי הדרוש.

    טיפול פרטני בילדים

    הטיפול בילדים עם קשיים מכל סוג הוא טיפול מאתגר במיוחד. לא תמיד הילדים ישתפו פעולה ועל המטפל להיות בעל הבנה רחבה בהליך הטיפול בילדים. טיפול פרטני בילדים יכול להשיג תוצאות מצוינות ולהשפיע לטובה על המשפחה כולה. ילד שסובל מבעיה כלשהי עשוי לסבול מבעיות תפקוד בגן, בבית הספר או בכל מקום אחר. בעיות התפקוד הללו יכולות לפגוע בכל המשפחה, ולכן טיפול פרטני בילד משפיע לטובה גם על שאר בני המשפחה.

    טיפול פרטני