טיפול בדיכאון

דיכאון הוא מצב נפשי הנגרם כתוצאה ממשבר או חוסר איזון רגשי. כאשר הדיכאון אינו מטופל הוא עלול להפוך למחלה קלינית. לאנשים יש נטייה להיכנס למצב דיכאוני כאשר אינם מסוגלים להתמודד עם סיטואציות בחיי היום יום. מחקרים מראים כי ישנו קשר ישיר בין העולם הרגשי לעולם הפיזי המשפיעים זה על זה. גם בוגרים, בני נוער ואפילו ילדים עלולים לפתח מצב רוח דיכאוני. לכולם יש תקופות של דכדוך או מצבי רוח ירודים, אך כאשר המצב נמשך לאורך זמן יש לפנות לטיפול. טיפול בדיכאון יכול להתאפיין בטיפול רגשי ובטיפול תרופתי. הטיפול התרופתי מסייע לאיזון ולוויסות המערך החשמלי במוחנו. הטיפול הרגשי מחזק את היכולות האישיות שלנו להתמודדות עם החיים והאתגרים שהם מזמנים לנו. לעתים, נדרש שילוב של טיפול תרופתי וטיפול רגשי בכדי לטפל בדיכאון.

טיפול בדיכאון

ניתן לצאת מדיכאון

אם נקלעתם למצב דיכאוני, חשוב שתדעו שיש לכך טיפול. כמו בכל מצב בו מצבים מתחילים להתדרדר, פיזית ונפשית, כדאי ורצוי לזהות את שינוי כאשר הוא מתחיל. לרוב, קל יותר למצוא פתרונות טיפוליים מהירים כשהדיכאון בשלבי ההתחלה שלו. בכל סממנים של מחלה קל יותר לטפל כאשר הם בראשיתם. בעזרת טיפול מתאים ניתן לזהות ולטפל נקודתית בגורמים לדיכאון ולהתמודד עמם. על ידי טיפול פרטני טיפול המאופיין בפגישות של אחד על אחד, המטפל יכול להגיע לשורש הבעיה ולזהות את היכולות של המטופל היושב מולו בהתמודדות אתה.
מטרת המטפל הוא לתת למטופל כלים להתמודדות עם המציאות ועם סיטואציות מורכבות המשפיעות על התנהלותו היום יומית. מטרת המטופל היא לצאת מחוזק ולהתגבר על האתגרים בחייו מבלי להיכנס למצב של דיכאון.

ליצירת קשר חייגו 052-8029922 או מלאו את הטופס ואשוב אליכם בהקדם!    כיצד להתמודד עם דיכאון

    התמודדות עם דיכאון והטיפול בו נעשה באמצעות טיפול רגשי ולעתים גם על ידי טיפול תרופתי. חשוב להבין כי ניתן לפתור מצב רוח דיכאוני על ידי טיפול ממוקד מטרה בו מביאים לתוך חדר הטיפולים סימפטום או בעיה אקוטית הניתנים לפתרון תוך מספר קצר של שלבים. לפעמים בעיה קטנה אחת גורמת למצב דיכאוני וכאשר היא נפתרת, המטופל מרגיש מחוזק יותר.
    דרכים נוספות להתמודדות עם דיכאון הן חיזוק העולם הפיזי שלנו: שהייה בסביבה תומכת עם אנשים המכילים אותנו ומחזקים אותנו, ביצוע פעילות גופנית כגון הליכות בסביבה חיצונית או פעילות ספורטיבית, בילויים מחוץ לבית, בטבע ועם חיות המחמד שלנו.
    חשוב לשמור על שגרת היום ולהקפיד להימנע מצריכת תכנים בעלי אופי מעציב כגון סרטים או סדרות טלוויזיה בעלי תוכן דרמטי. להשתדל להוריד לחץ במקום העבודה ולהימנע משיחות עם אנשים המשתפים בבעיותיהם האישיות. יש לשלב פעילות גופנית, לבלות עם אנשים אופטימיים, לשלב פירות בתפריט ולצפות בתכנים משעשעים בכל המדיות האפשריות.

    אם אתם מרגישים שאתם זקוקים להכוונה ולטיפול מקצועי, אל תהססו לכתוב לי.