חרדה מהקורונה

חרדה מהקורונה

נגיף הקורונה במהרה מאוד התפשט מחוץ לגבולות סין והגיע גם אלינו, לישראל. בתחילה, חשבנו שמדובר בעוד וירוס שיעבור, אך עם הזמן התברר לכולנו שמדובר בנגיף קטלני ומדבק מאוד. חרדה מהקורונה היא דבר לגיטימי ביותר, הרי מדובר בנגיף מדבק, שעלול לפגוע בחיינו. עבור אנשים שסובלים מחרדות המצב בהחלט יכול להחמיר בזמנים כאלה. מה ניתן לעשות כדי להתגבר על התחושות הקשות? הפרטים נמצאים כאן.

חרדה מהקורונה

 

חרדה מהקורונה – לגיטימי לגמרי

אם אתם חשים חרדה מהקורונה ומכל החדשות הצצות מדי יום בנושא, דעו לכם שהחרדה שלכם היא לגיטימית לגמרי, הרי מדובר בבריאותכם ובריאות האנשים הקרובים אליכם. אבל אתם לא יכולים להרשות לעצמיכם לוותר על שגרת חייכם ועל הבריאות הנפשית שלכם בעקבות המצב, שאינו בשליטתכם.

 

מה ניתן לעשות כדי להשכיח את החרדה?

את רוב שעות היום אנו מבלים בימים אלה בבית, זהו לא דבר פשוט בכלל, עוד בהתחשב בעובדה שהטלוויזיה דלוקה על החדשות במהלך כל היום ובכל דקה יש עדכונים חדשים על עוד נדבקים ואנשים שנכנסים לבידוד. להשכיח לגמרי את החרדה זהו דבר בלתי אפשרי, במיוחד כאשר מדובר באנשים, אשר סובלים מחרדות באופן כרוני. אך למרות זאת ישנם מספר דברים שאפשר לעשות כדי למצוא תעסוקה ופחות לחשוב על המצב הבעייתי.

 

ראשית, אם אתם לא צריכים להיות בבידוד, מומלץ כמה שיותר להיות עטופים בסביבה של אנשים קרובים, אל תאפשרו לעצמיכם להרגיש לבד. נהלו שיחות בנושאים, שלא בהכרח קשורים לשיח היום על הקורונה. תצחקו הרבה, צחוק הוא דבר בריא, שמעלה את מצב הרוח וקצת משכיח מאתנו את הצרות.

שנית, נצלו את הזמן הזה כדי להתעסק בדברים שאתם אוהבים לעשות. המצב במשק כרגע הוא זמן של נתק מוחלט מהשגרה שאנחנו מכירים: בית, עבודה, ילדים. כלומר, עכשיו יש לכם את הזמן להתנתק מלחץ שגרת היום יום ולעשות דברים שעושים לכם טוב, סתם ככה באמצע היום, כגון: קריאת ספר, כתיבה וכדומה.

טיפול בחרדה – זוהי  לא בושה

בזמן שכזה טיפול בחרדת הקורונה זהו לא בושה. אם אתם מרגישים שקשה לכם להתמודד עם התקופה הזו ואתם משתגעים בבית עם הילדים או פשוט משתגעים מהבדידות ומהמחסור בשגרה בריאה, אתם לגמרי יכולים לנצל את שיטות הטיפול השונות כדי קצת להירגע ולחזור לשפיות. אם אתם יושבים כל היום מול הטלוויזיה ורק מאכילים את עצמיכם בעוד ועוד דברים שמכניסים אתכם לעוד חרדות ואתם לא יודעים כיצד לצד מהלופ הזה, סביר למדי שאתם זקוקים לפנות אל טיפול בחרדה. מכוון שלצאת מהבית ולהגיע אל טיפול פיזית הוא לא הדבר המתבקש בימים אלה, ניתן לפנות אל טיפול אונליין, שלא מצריך יציאה מהבית ומאפשר לכם לקבל את הכלים שטיפול פרטני בחרדה יכול לספק לכם מבלי לצאת מהבית.

 

ד"ר ליאת בן ארי מספקת בימים אלה טיפולים בחרדה ONLINE. טיפול שמתבצע דרך המחשב הנייד או הטלפון, אשר יאפשר לכם טיפה לשחרר מהחרדות ולהיפתח אל עולם יותר רגוע ונטול מחשבות רעות.

 

ליצירת קשר חייגו – 052-8029922 או שלחו הודעת SMS.