טיפול בילדים ונוער, ילדים חווים רגעים רבים של קושי ואירועים קשים בחיים כגון: תאונות דרכים, גירושים של ההורים ועוד, אך עם זאת רוב הילדים נהנים מחוסן ועמידות נפשית חזקה לצד תמיכה הורית וע"י  כך מצליחים להתמודד עם קשיים רבים ללא התערבות חיצונית של פסיכותרפיסט. הורים רבים פוחדים מתיוג תופעה או אבחנה שילדים ונוער עוברים. טיפול בילדים מתאים במקרים בהן הילד מתמודד עם פגיעה רגשית, תפקודית או טראומתית. טיפול בילדים מומלץ כאשר מזהים מצוקה כלשהי אצל הילד, ילדים חווים אירועים, בין אם מדובר במצוקה רגשית או פגיעה תפקודית.

סוגי מצוקות של ילדים ובני נוער- טיפול בילדים ונוער

מצוקה רגשית – מתחילה ונראת לעין כאשר ישנה ירידה בפעילויות יומיומיות שונות כגון חוגים, היעדר עניין במשחקים שבהם היה מעוניין קודם מצד שני עלייה ברמת הכעסים, מצב רוח ירוד ואף עיסוק בתכנים הקשורים למוות.

קשיים חברתיים – הקושי החברתי הינו אחת המצוקות המשפיעות ביותר בקרב ילדים ומתבגרים, הקושי נגרם בעקבות קשיי תקשורת בין ילדים ונוער, בושה, חרם ואף ולאלימות קשה שחווה הפרט.
מצוקות אלה נעות על קצה בין הסתגרות מוחלטת לביטול רסן גבולות וחוויה של התפרקות רגשית קשה.

רגרסיה – מעידה פעמים רבות על קושי רגשי, מצבים המובילים את הילד להרטיב בלילה, להתנהג בילדתיות יתר.
לא כל נסיגה מכריחה פנייה לפסיכותרפיסט!! ישנם מצבים בהם הרגרסיה הינה זמנית ומגיעה בעקבות שינוי בתא המשפחתי, הורים שרבים הרבה, תוספת למשפחה ומצבי דחק שונים.

טראומה מינית : הטראומה קשה! אין לנסות לעבור זאת לבד, טיפול בילדים אצל מומחה יאפשר לילד/מתבגר לעבד את האירועים הקשים ולמצוא את הדרך לשקם את אמונו באנשים ובסביבה.

פגישה ראשונית - הערכה ואבחון

פגישה ראשונית מתבצעת עם ההורים כדי להבין את סביבת החיים של הילד וההתנהלות ביחס לתא המשפחתי, היכן המצוקות צפות? מי נמצא בסביבת הילד כשזה קורה? כמה פעמים ביום? באיזה תדירות? באיזו חומרה?
לרוב כבר בפגישה הראשונה מתגבשת הערכה לגבי מצב האבחוני, הטיפולי והסיוע שמוצג ע"י ההורים.

טיפול פרטני

לקביעת פגישת ייעוץ השאירו פרטים או חייגו 052-8029922  שיטות לטיפול בילדים ונוער

  נוער- מתבצע דרך שיחות, קלפים טיפוליים – מאפשרים למטפל להגיע ברכות לתת מודע של המטופל ולהבין היכן הקשיים והחסמים הרגשיים שחש – ניתן להגיע במפגש אחד להבנה רגשית של החסמים של המטופל.

  טיפול בילדים כי אתם לא לבד

  טיפול בילדים הינה חבילה הכוללת טיפול בילד והדרכת הורים המכוונת את ההורים להעמיק ולהבין את הקושי אצל ילדיהם.
  לדעת לסייע להם לשפר את הקשר עם ילדיהם מתוך תפיסה שההורים הינם הדמות המרכזית בחייהם.
  במסגרת הטיפולית הילד מצליח לבטא את הקונפליקטים והרגשות דרך משחקים, ציורים, משחקי קלפים תוך כדי שיח העוזר להם לעבד את המצבים והקונפליקטים איתם הם מתמודדים.
  נוער שחווה טראומות ומחזיק בתוכו סוד לעיתים בוחר לא לשתף את הסביבה מתוך רגשות אשמה חשש ליצירת מצב בלתי הפיך בתוך המשפחה או בסביבה הקרובה בין החברים.
  טיפול בילדים נחשב לנושא רגיש, בעת משבר ומצוקה המטפל מלווה את ההורים באמצעות הוואטס אפ במהלך היום.
  אם קיים קושי בלתי פתיר למרות הכלים הטיפוליים שניתנו וההורה מתקשה ליישמם.